A A A   Synod 2024

Szkoła Animatorów Misyjnych

środa, 20-03-2024

SZKOŁA ANIMATORÓW MISYJNYCH 2024

W dniach 25-28 czerwca w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie odbędzie się Szkoła Animatorów Misyjnych I stopnia.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych współpracą i animacją w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych – siostry i braci z każdej diecezji, parafii, ruchu, stowarzyszenia oraz wspólnoty.

SAM, czyli Szkoła Animatorów Misyjnych, przygotowywana przez Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce, ma bogatą i długą historię. Ożywia świadomość misyjną, budzi ducha misyjnego wolontariatu, łączy środowiska zainteresowane misją Kościoła.

Chcemy uczynić bardziej dynamicznym najważniejsze z zadań Kościoła, jakim jest misja dla przekazu wiary. Dlatego program formacyjny SAM łączy harmonijnie apostolstwo z modlitwą, chcąc przekazać uczestnikom podstawowe narzędzia dla rozkrzewiania Ewangelii, którymi od ponad dwustu lat dysponują Papieskie Dzieła Misyjne.

W tym roku odbędzie się Szkoła Animatorów Misyjnych I stopnia, natomiast w roku 2025 zostanie zorganizowany II stopień SAM, na który zaprosimy absolwentów I stopnia tegorocznej oraz ubiegłorocznej edycji.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymają dyplomy i zaświadczenia o udziale.

Koszt udziału w Szkole Animatorów Misyjnych wynosi 350 zł.

Zgłoszenia można przesyłać do 14 czerwca 2024 r. (e-mailowo, listownie lub telefonicznie).

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-105 Warszawa