Dwa popularne tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny, zmniejszają ilość drukowanego nakładu. Ich być albo nie być zależy teraz od tego, czy Czytelnicy przestawią się na wersję elektroniczną.


Wydawana w Częstochowie “Niedziela” nie rezygnuje całkowicie z drukowania gazety. - Liczymy na wsparcie naszych Czytelników i serdecznie polecamy e-wydanie “Niedzieli” wraz z jej diecezjalnym dodatkiem. Wersja elektroniczna to koszt zaledwie 3 zł. Jest także możliwość nabycia tradycyjnej wersji papierowej dostępnej w parafiach i kioskach. “Niedziela” pomimo wszystko będzie wydawana – informuje ks. Mirosław Benedyk, redaktor Niedzieli Świdnickiej. - Zamiast przez wiele godzin śledzić informacje o liczbie zarażonych czy kolejnych decyzjach sztabu kryzysowego warto zrobić sobie kwarantannę od świata na rzecz przebywania z Bogiem. Jestem bowiem przekonany, że na liście materiałów niezbędnych do przetrwania epidemii potrzeba nam czegoś więcej niż tylko środków dezynfekujących – mówi w jednym z wywiadów redaktor naczelny “Niedzieli” ks. Jarosław Grabowski. Najnowsze e-wydanie z edycją świdnicką można kupić na stronie https://e.niedziela.pl/


Z powodu podjęcia decyzji o wstrzymaniu kolportażu parafialnego przez „Gościa Niedzielnegowydawanego w Katowicach, od najbliższego tygodnia wydanie w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy, czyli w kioskach, salonikach prasowych, czy na stacjach benzynowych. Od najbliższego czwartku najnowsze e-wydanie “Gość Niedzielny” będzie udostępnione czytelnikom całkowicie za darmo. Każdy będzie mógł po założeniu konta i zalogowaniu przeczytać to wydanie on-line lub pobrać je na aplikację “Gościa Niedzielnego”. To wydanie – będzie też dostępne w formacie PDF – do ściągnięcia i wydrukowania w domu – na stronie http://sklep.gosc.pl/. Cena e-wydania to 3 zł. Do lektury zachęca ks. Przemysław Pojasek redaktor Gościa Świdnickiego.