W najbliższym comiesięcznym nocnym czuwaniu Krucjaty Różańcowej o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu, które będzie miało miejsce na Jasnej Górze z piątku na sobotę 29/30 listopada, swój udział zapowiedział, JE bp Ignacy Dec, Biskup Świdnicki. Z tej okazji wyruszy z naszej diecezji autokarowa pielgrzymka do Częstochowy.

Wyjazd z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Patronki Wałbrzycha, po Koronce do Miłosierdzia Bożego w piątek 29 listopada o godz. 11:00. Po drodze zaplanowano przystanki: w Pieszycach, Bielawie, Dzierżoniowie oraz w Świdnicy, gdzie można się dosiadać.

Pierwszym celem autokarowej pielgrzymki będzie nawiedzenie katedry oraz modlitwa przy obrazie Matki Bożej Świdnickiej, Uzdrowienia Chorych.

W programie pielgrzymki będzie wspólna modlitwa w autokarze, Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Królowej Polski i Apel Jasnogórski, oraz samo czuwanie Krucjaty Różańcowej, które będzie trwało w bazylice jasnogórskiej od zakończenia Apelu Jasnogórskiego do godz. 3:30.

W programie czuwania Krucjaty będzie Msza św. za Ojczyznę pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego, Różaniec św. za Ojczyznę, Droga Krzyżowa oraz Msza św. za Ojczyznę o północy w klasycznym rycie rzymskim.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. tel. (74) 664-89-78. Można też zapisywać się telefonicznie.

Koszt wyjazdu: 60 zł.