Komunikat w związku ze Świętem Chrztu Polski

Decyzją Sejmu RP z 22 lutego 2019 r. dzień 14 kwietnia został ustanowiony jako Święto Chrztu Polski. Data nawiązuje do chrztu władcy Polan, który zgodnie z tradycją odbył się najpewniej w Wielką Sobotę 966 r. Uznając to wydarzenie za najważniejsze w historii ojczyzny i Kościoła oraz kierując się troską by zapadło ono głęboko w pamięci i sercach wszystkich Polaków, w łączności z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, bp Marek Mendyk, Biskup Świdnicki, prosi wszyskich Księży Proboszczów o przypomnienie o obchodach Święta Chrztu Polski podczas ogłoszeń parafialnych w niedzielę 11 kwietnia br.. Jednocześnie do duszpasterzy kierowana jest prośba o przekazanie parafianom zachęty o wywieszenie w tym dniu flagi państwowej i w miarę możliwości flagi watykańskiej.

ks. Krzysztof Ora

Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej