Błogosławieństwo nowych lektórów i ceremoniarzy nastąpi 24 kwietnia (sobota) podczas Mszy św.  sprawowanej pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka, Biskupa Świdnickiego, w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Świdnicy (ul. Prądzyńskiego 2).

Program uroczystości:

godz. 9.30 - informacje porządkowe; zapisy (opłata: 50 zł - sznur do znaku liturgicznego i znak liturgiczny)

godz. 10.00  - konferencja i próba; okazja do spowiedzi

godz. 12.00  - Msza św. konceleborowana pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka, Biskupa Świdnickiego

Nowi lektorzy i ceremoniarze proszeni są o punktulane przybycie, uwzględnienie stosownego, uroczystego stroju, zabranie własnej ALBY i białego cingulum.

UWAGA!!! - Ze względu na obowiązujące zasady sanitarne w uroczystości wewenątrz kościoła będą mogli uczestniczyć tylko nowi lektorzy i ceremoniarze. Ewentulani Goście pozostaną (w zależności od ilości Gości) na zewnatrz świątyni. Do środka kościoła będą wpuszczeni tylko w przypadku wolnych miejsc. Całość uroczystości będzie dostępna w relacji na stonie diecezji oraz na stronie redakcji: "Gościa Niedzielnegeo" i "Niedzieli".

Transmisja Mszy Świętej:

Planowane wcześniej spotkanie na 17 IV nie odbędzie się.