Eucharystia – największy skarb jaki posiada Kościół na drogach zbawienia.

                                                                                                                                              Św. Jan Paweł II

 

Drodzy Bracia, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej Diecezji Świdnickiej!

            Posługa nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej jest wielkim darem, jaki został złożony w Wasze ręce. Jest to jednocześnie wyraz zaufania, jakim obdarzył Was Kościół i wasze wspólnoty parafialne. Z wypełnianą przez Was posługą wiążę się wielka odpowiedzialność i łaska. To dzięki wam, wiele osób chorych może regularnie przystępować do Komunii Świętej i przyjmować Chrystusa do swoich serc.

            Posługa nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej powinna przynosić w życiu osób, które ją pełnią błogosławione owoce oraz przekładać się na przykład prawdziwie chrześcijańskiego życia. Posługa ta wymaga nieustannego rozwoju osobistej więzi z Jezusem Chrystusem oraz z Jego Kościołem. Temu właśnie służy formacja stała, do której Kościół zaprasza was drodzy Bracia. Dokonuje się ona m.in. przez coroczne rekolekcje oraz wielkopostne dni skupienia. 

            Pragnę was Bracia Szafarze, zaprosić na tegoroczne rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej Diecezji Świdnickiej, które ze względu na zaistniałą sytuację były już dwukrotnie przekładane. Odbędą się one w dniach od 28 do 30 sierpnia br. w domu sióstr elżbietanek w Strzegomiu (obok bazyliki). Zakończymy je w niedzielę Eucharystią, której przewodniczyć będzie JE Ks. Bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej oraz przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski. Podczas Eucharystii, ksiądz Biskup udzieli błogosławieństwa braciom, którzy rozpoczną posługę Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej w naszej diecezji. 

  • Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Gwizdek, student liturgiki KUL, wikariusz parafii pw. Św. Stanisława i Św. Wacława w Świdnicy. 
  • Zgłoszenia proszę kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    oraz SMS na nr tel. 694546157 (proszę podać imię, nazwisko oraz parafię).
  • Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 25 sierpnia br. Liczba miejsc ograniczona (60), decyduje kolejność zgłoszeń. 
  • Osoby, które zapisały się na rekolekcje na wcześniejsze terminy proszę o ponowne potwierdzenie uczestnictwa. 
  • Koszt uczestnictwa 210 zł (posiłki, kawa, herbata, słodki poczęstunek, nocleg, ofiara dla rekolekcjonisty).
  • Rozpoczęcie 28 sierpnia (piątek) o godz. 17:00, zakończenie 30 sierpnia (niedziela) około godz. 13:00. 
  • Należy zabrać ze sobą Pismo Święte, różaniec i notatnik. 

Przypominam, że w ramach stałej formacji, każdy nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej Diecezji Świdnickiej ma obowiązek przynajmniej raz na 3 lata odbyć rekolekcje organizowane przez duszpasterstwo nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej (nie zwalnia z tego obowiązku udział w innego rodzaju rekolekcjach np. dla grup oazowych, katechetów i innych grup). Udział w formacji stałej jest podstawą do przedłużenia upoważnienia do pełnienia posługi.

Na koniec pragnę podziękować wam drodzy Bracia, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej Diecezji Świdnickiej, za posługę, którą z taką ofiarnością i oddaniem podejmujecie. Niech dobry Ojciec, którego umiłowanego Syna trzymacie w swoich dłoniach, obdarza Was swoim błogosławieństwem, a Najświętsza Maryja Panna wyprasza Wam i Waszym rodzinom wszelkie potrzebne łaski. 

Z wyrazami szacunku

Ks. Krzysztof Papierz

Diecezjalny Duszpasterz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej 

Diecezji Świdnickiej