Informacje na temat diecezjalnych konkursów planowanych w bieżącym roku szkolnym 2019/2020

1. Olimpiady Teologii Katolickiej

W obliczu sytuacji epidemicznej w kraju Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję o odwołaniu finałów olimpiad i turniejów. W związku z tym III etap Olimpiady Teologii Katolickiej w dniach 16-18.04.2020 r. nie odbędzie się. Trwają rozmowy z Ministerstwem Edukacji Narodowej nad przesunięciem tego terminu na czas po wakacjach (tę decyzję może podjąć tylko Ministerstwo). Informuję też, że wszystkie osoby, które zakwalifikowały się do III etapu otrzymują tytuł finalisty. Kiedy tylko będą znane nowe informacje na temat terminu i możliwości przeprowadzenia III etapu, powiadomię o tym.

Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Teologii Katolickiej

Ks. prof. dr hab. Piotr Tomasik

1. Diecezjalny Konkurs o Gross-Rosen

Organizatorzy informują, że w związku z zaistniałą sytuacją są zmuszeni zmienić termin konkursu o Gross-Rosen (nie odbył się etap szkolny). Z tego względu V Diecezjalny Konkurs o Gross-Rosen nie odbędzie się w planowanym terminie. O nowym terminie organizatorzy powiadomią po ustaniu pandemii koronawirusa".

1. Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnejz tego samego względu nie odbędzie się etap szkolny zaplanowany na 27 marca ani diecezjalny.

ks. Marek Korgul

dyrektor Wydziału Katechetycznego
Świdnickiej Kurii Biskupiej

Świdnica, 24 marca 2020 r.