W sobotę, 9 marca 2019 r. od godz. 9.00 w Zielenicu na  wyciągu  „MIESZKO” odbędą się ZAWODY w NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ

Baza zawodów: Hotel Zieleniec - Zieleniec 134, 57-340 Duszniki-Zdrój.

Proszę zapoznać się z regulaminem ZAWODÓW oraz przy zgłoszeniu wypełnić "Listę zgłoszeniową" a na zawody zabrać wypełnione "Zgody Rodziców".

REGULAMIN ZAWODÓW W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ.

1. Cel imprezy:
  • popularyzacja narciarstwa zjazdowego wśród ministrantów diecezji świdnickiej,
  • wyłonienie najlepszych narciarzy wśród ministrantów diecezji świdnickiej,
  • zachęcenie do systematycznego uprawiania narciarstwa zjazdowego,
  • kształtowanie właściwych postaw w rywalizacji sportowej.
  1. Organizator:

Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej, Parafia Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku i Hotel Zieleniec.

1. Termin, czas i miejsce zawodów:

Termin zawodów: 9 marca 2019 r. od godz. 9.00 - Zieleniec – wyciąg „MIESZKO”

Baza zawodów: Hotel Zieleniec - Zieleniec 134, 57-340 Duszniki-Zdrój.

1. Wpisowe: opłata startowa wynosi 20 zł. wnoszona w bazie zawodów przy zgłoszeniu grupy. W tej kwocie organizator zapewnia karnet na stok dla zawodników, ciepły posiłek i napoje.
  1. Uczestnicy:

Ministranci, lektorzy i ceremoniarze parafii diecezji świdnickiej.

Grupy wiekowe:

• kategoria A – klasa I – III SP (2011-2009)
  • kategoria B – klasa IV – VI SP (2008-2006)
  • kategoria C – VII, VIII SP i gimnazjum (2005-2003)
  • kategoria D – liceum/technikum (2002-1999)
  • kategoria OPEN - Księża Opiekunowie

W każdej grupie wiekowej może startować dowolna liczba ministrantów z danej parafii.

1. Zgłoszenia:

Listy zgłoszeniowe należy wysłać mailem do niedzieli 24 lutego włącznie na adres mailowy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenia po tym terminie NIE BĘDĄ przyjmowane.

Opiekunowie przy zgłoszeniu w bazie zawodów posiadają przy sobie oryginalną listę zawodników podpisaną przez Opiekuna LSO i Proboszcza parafii oraz zezwolenia Rodziców zawodników na ich udział w tego typu zawodach.

Listy zgłoszeniowe w parafii należy stworzyć według porządku - im wyższe umiejętności narciarskie zawodnika - tym wyższe ma mieć miejsce startowe na liście. (Czyli z numerem pierwszym umieszczamy faworyta ze swojej parafii a później dalsze osoby według ich umiejętności jazdy).

Losowanie numerów na podstawie zgłoszonych przez Opiekunów list zgłoszeniowych odbędzie się w poniedziałek 26 lutego.

Opiekun chętny do wzięcia udziału w zawodach kategorii OPEN również uwzględnia to na liście zgłoszeniowej swojej drużyny.

Osoby spoza list zgłoszeniowych nie będą dopisywane/dodawane do listy uczestników zawodów.

1. Przebieg zawodów:

Przyjazd zawodników do Bazy zawodów (parking przy Hotelu Zieleniec) i zgłoszenia.

9.00 – 10 .00 - Powitanie uczestników, zapoznanie z regulaminem zawodów, pobranie numerów startowych i rozgrzewka.

10.00 – 10.30 - Oglądanie trasy (wspólny zjazd testowy)

10.30 – 11.00 - Próbny przejazd

11.00 – Początek pierwszej kolejki

12.30 – Początek drugiej kolejki

14.00 – Zakończenie zawodów

14.30 – DEKORACJA zwycięzców.

We wszystkich kategoriach odbędą się dwa przejazdy, według kolejności numerów startowych.

W razie upadku w kategorii A (klasa I -III) uczestnik może jednokrotnie powtórzyć swój przejazd. Powtórnie startuje wtedy na końcu - po wszystkich zawodnikach

Podczas oglądania trasy zawodnicy muszą mieć widoczne numery startowe.

Przejazd podczas oglądania trasy wyłącznie ześlizgiem bocznym lub pługiem.

Każdy zawodnik będzie miał możliwość próbnego przejazdu po trasie slalomu.

1. Trasa zawodów i klasyfikacja:

Trasa slalomu będzie ułożona w taki sposób, żeby zawodnik o średnich umiejętnościach jazdy dał sobie radę ze zjazdem.

Podczas zawodów będzie prowadzony elektroniczny pomiar czasu przejazdu. O ostatecznej lokacie decyduje suma czasów obu przejazdów zawodnika.

1. Nagrody:

Zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej otrzymają indywidualne medale i dyplomy.

1. Postanowienia końcowe:

Zawody dotyczą jedynie zjazdu na nartach w kategorii slalom gigant.

Nie przewiduje się konkurencji na snowboard lub sanki, choć oczywiście można skorzystać z wyjazdu i poza zawodami jeździć na sąsiednich stokach.

Wszyscy uczestnicy zawodów, niezależnie od wieku startują w kaskach ochronnych.

Zawodnicy posiadają swój własny sprzęt narciarski lub wypożyczają na swój koszt w dowolnej wypożyczalni.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za sprzęt narciarski, jego zagubienie, zniszczenie lub jakiekolwiek zdarzenia i wypadki powstałe z powodu złego stanu technicznego sprzętu.

Wszyscy uczestnicy muszą posiadać ubezpieczenie NNW oraz zgodę rodziców/opiekunów na udział w zawodach.

Organizatorzy zawodów nie ponoszą odpowiedzialności z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków, podczas jakiegokolwiek etapu zawodów.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do szczególnej dbałości o bezpieczeństwo podczas każdego z etapów zawodów.

Za bezpieczeństwo zawodników poza stokiem, na którym rozgrywane są zawody odpowiada Opiekun grupy.

W razie niesprzyjających warunków pogodowych plan ramowy i przebieg zawodów mogą ulec zmianie.

Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora

Do pobrania:

Lista zgłoszeniowa