W czasie szkolenia będzie można dowiedzieć się, jak prowadzić Alpha (np. dla dorosłych lub studentów), Alpha dla Młodzieży oraz Kursy Małżeńskie.

Będą miały także miejsce specjalne spotkania dla kapłanów chcących ożywić życie w swoich parafiach. W czasie Konferencji zainteresowani dowiedzą się także, jak mówić wykłady i prowadzić modlitwę na Alpha.

Jeżeli pragniesz rozpocząć Alpha lub Kursy Małżeńskie w swoim środowisku - przyjdź, by poznać te narzędzia i nauczyć się ich używać. Jeżeli już prowadzisz któryś z tych Kursów - przyjdź, by poznać inne zaangażowane osoby z Twoich okolic i wymienić się z nimi swoimi doświadczeniami. Wielką radością będzie dla nas także wspólna modlitwa.

Czas: sobota 26 stycznia 2019 r., 10:00-18:00 (rejestracja od godz. 9:30).
Miejsce: budynki Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy Alei Jana Pawła II 1 w Wałbrzychu.

Plan:

9:00 – Możliwość uczestnictwa w Eucharystii (parafialnej)
od 9:30 – Rejestracja, kawa i herbata
10:00 – Słowo powitania i modlitwa
10:30 – SESJA I – Istotne elementy Alpha
11:00 – Przerwa
11:20 – Świadectwa
11:45 – SESJA II – Praktyczna strona Alpha
12:15 – Przerwa
12:35 – SESJA III – Prowadzenie małej grupy / Opieka pasterska
13:10 – Przerwa obiadowa
14:00 – SESJA IV – Sesja Krajowego Biuro Alpha
14:20 – Rekomendacje
14:45 – Przerwa
15:00 – SESJA IV – Jak prowadzić wykłady na Alpha?
15:35 – Przerwa
15:50 – SESJA V – Ścieżki (do wyboru)

• Alpha „klasyczna”

• Kursy Małżeńskie (Kurs Małżeński, Kurs dla Rodziców Dzieci w wieku od 0 do 10 lat i Kurs dla Rodziców Nastolatków)

• Spotkanie dla Kapłanów

• Alpha dla Młodzieży

16:35 – Przerwa
16:45 – SESJA VI - Modlitwa za Gości na Alpha
Modelowa sesja „Jak zostać napełnionym Duchem Świętym?”
18:00 – Zakończenie

Uczestnictwo w szkoleniu wiąże się z opłatą – koszt obejmujący m. in. materiały konferencyjne, posiłki, przerwy kawowe itp. i wynosi 50 zł od osoby.

Jeżeli chcesz wziąć udział w szkoleniu, uzupełnij formularz zgłoszeniowy:

http://polska.alpha.org/wiadomosci/poprowadz-alpha-na-dolnym-slasku (pod koniec strony kliknij przycisk "ZAPISZ SIĘ")

W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznego pod numerem 668 475 838.