Konkurs literacki

„Błogosławiony Ksiądz Gerhard Hirschfelder - obrońca młodzieży”

Pod Honorowym Patronatem J. E. Ks. Bp Marka Mendyka

Parafia św. Bartłomieja w Kudowie Zdroju oraz Fundacja Odnowy Ziemi Noworudzkiej

serdecznie zapraszają

do udziału w Konkursie literackim, organizowanym z okazji 10.rocznicy Beatyfikacji Bł. Ks. Gerharda Hirschfeldera. Celem konkursu jest przybliżenie postaci pierwszego Błogosławionego Diecezji Świdnickiej. Bł. Ks. Gerhard Hirschfeleder to niezłomny duszpasterz i obrońca młodzieży przed zgubną ideologią nazistowską w czasach hitlerowskich, zamęczony w niemieckim obozie koncentracyjnym w Dachau za wypowiedziane słowa:  „Kto z serc młodzieży wyrywa wiarę w Chrystusa jest zbrodniarzem”.

1. Konkurs ma charakter otwarty. Przebiega w trzech kategoriach wiekowych:

I Uczniowie szkół podstawowych

II Uczniowie szkół ponadpodstawowych

III Dorośli

1.  Każdy uczeń może zgłosić jedną pracę w wybranym przez siebie gatunku literackim (wiersz, opowiadanie, list, wywiad, itp.)
  2. W kategorii dorosły możliwe jest zgłoszenie maksymalnie 3 prac w wybranym przez siebie gatunku literackim.
  1. Prace należy przesłać na adres organizatorów w postaci wydruku komputerowego.
  1. Do pracy należy dołączyć kartę zgłoszenia z danymi: imię i nazwisko  Autora, tytuł utworu, oznaczenie gatunku literackiego pracy, kategoria

wiekowa, adres zamieszkania, telefon.

6. W przypadku osób niepełnoletnich konieczne jest dołączenie zgody na udział w konkursie, podpisanej przez opiekuna prawnego lub przedstawiciela ustawowego.

1.  Prace biorące udział w Konkursie stanowią własność organizatorów.  Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ich publikacji w wydawnictwie oraz

w prasie.

1. O  miejscu i terminie wręczenia nagród Laureaci Konkursu zostaną powiadomieni telefonicznie. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz opiekunowie uczniów otrzymają pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe.
  1.  Prace należy nadesłać do dnia 10.09.2020 roku na adres: Fundacja Odnowy Ziemi Noworudzkiej, ul. Strzelecka 2a, 57-400 Nowa Ruda
  1. Literatura:

Ks. prof. Tadeusz  Fitych , „Bł. Ks. Gerhard Hirschfelder rubin ziemi kłodzkiej”, Nowa Ruda 2016,  Zdzisław Szczepaniak, Duszpasterz młodzieży ks. Gerhard Hirschfelder (1907 -  1942), Kłodzko 2010; Ks. prof. Tadeusz Fitych, List Boga. Błogosławiony ks. Gerhard Hirschfelder heros ducha ziemi kłodzkiej, Kudowa- Zdrój Czermna, 2015, płyta CD), czasopismo „ Ziemia Kłodzka” (wydanie elektroniczne, numery z lat 2010 - 2020), Internet.

1.   Szczegółowych informacji o Konkursie udziela: Teresa Bazała; tel. 509 100 183, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Błogosławiony Ksiądz Gerhard Hirschfelder - obrońca młodzieży”

Pod Honorowym Patronatem J. E. Ks. Bp Marka Mendyka

Parafia św. Bartłomieja w Kudowie-Zdroju

Fundacja Odnowy Ziemi Noworudzkiej

serdecznie zapraszają

do udziału w Konkursie plastycznym, organizowanym z okazji 10.rocznicy Beatyfikacji Bł. Ks. Gerharda Hirschfeldera.

Celem Konkursu jest przybliżenie postaci pierwszego Błogosławionego Diecezji Świdnickiej. Bł. Ks. Gerhard Hirschfelder to niezłomny duszpasterz i obrońca młodzieży przed zgubną ideologią nazistowską w czasach hitlerowskich, zamęczony w  niemieckim obozie koncentracyjnym w Dachau                                              za wypowiedziane słowa „Kto z serc młodzieży wyrywa wiarę w Chrystusa, jest zbrodniarzem”.

1. Konkurs ma charakter otwarty. Przebiega w trzech kategoriach wiekowych:

I Uczniowie szkół podstawowych

II Uczniowie szkół ponadpodstawowych

III Dorośli

2. Każdy uczeń może zgłosić jedną pracę w technice dowolnej (rysunek, olej, akwarela pastel, akryl, kolaż) formatu 20 x 31 cm na kartonie lub w formacie  30 x 40 cm na płótnie.

3. W kategorii dorosły możliwe jest zgłoszenie maksymalnie 3 prac w technice dowolnej w formacie 25 x 35 cm na kartonie lub 30 x 40 cm i 40 x 50 cm na płótnie.

4. Organizatorzy proszą o zachowanie podanych formatów prac biorących udział w konkursie.

5. Na odwrocie każdej pracy należy umieścić informację z danymi: imię i nazwisko Autora, kategoria wiekowa, technika wykonania, adres zamieszkania, telefon. W wypadku uczestników nieletnich konieczne jest dołączenie zgody na udział w konkursie podpisanej przez opiekuna prawnego lub przedstawiciela ustawowego.

6. Prace biorące udział w Konkursie stanowią własność organizatorów. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ich reprodukcji w wydawnictwie oraz w prasie.

7. O miejscu i terminie wręczenia nagród Laureaci Konkursu zostaną powiadomieni telefonicznie. Wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie uczniów otrzymają pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe.

8. Prace należy dostarczyć do dnia 10.09.2020 roku do Fundacji Odnowy Ziemi Noworudzkiej, Nowa Ruda, ul. Bohaterów Getta 4 lub umówić się na odbiór przez organizatora: tel. 509 100 183.

9. Literatura:

Ks. prof. Tadeusz Fitych , Bł. Ks. Gerhard Hirschfelder rubin ziemi kłodzkiej”, Nowa Ruda 2016; Zdzisław Szczepaniak, Duszpasterz młodzieży ks. Gerhard Hirschfelder (1907-1942), Kłodzko 2010; czasopismo „ Ziemia Kłodzka” (wydanie elektroniczne numery z lat 2010 - 2020), Internet.

10. Szczegółowych informacji o Konkursie udziela: Teresa Bazała tel.509 100 183, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..