Z racji przypadającej 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, JE ks. biskup Marek Mendyk, Biskup Świdnicki, zgodnie z sugestią Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski kieruje apel do Księży Proboszczów Diecezji Świdnickiej, aby dnia 17 maja br. w swoich parafiach sprawowali Msze Świętą jako parafialne dziękczynienie za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.

Na ten dzień jest także przewidziany okolicznościowy List Konferencji Episkopatu Polski, który został umieszczony na naszej stronie internetowej.

Sugerujemy, by tego dnia w parafiach zadbać o okolicznościową dekorację np. odtworzenie dźwiękowe nauczania św. Jana Pawła II itp.

18 maja br. o godzinie 18.00 w katedrze świdnickiej, Biskup Świdnicki, JE ks. bp Marek Mendyk będzie sprawował Eucharystię jako diecezjalne dziękczynienie za dar św. Jana Pawła II.

W czwartek 14 maja br. w Sanktuarium św. Józefa w Świdnicy (ul. Kotlarska) o godzinie 18.30 JE ks. bp Roman Pindel, Biskup Bielsko-Żywiecki, będzie sprawował Mszę Świętą z racji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II (Msza św.  będzie transmitowana na kanale youtube: Paulini Świdnica)