Zapraszamy do zapoznania się z ofertą studiów podyplomowych teologiczno-katechetycznych w Świdnicy utworzonych w ramach Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Warianty studiów

Studia realizowane są w dwóch wariantach.

WARIANT PIERWSZY

skierowany jest do absolwentów szkół wyższych posiadających tytuł magistra. Umożliwia uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela religii w przedszkolach, szkołach podstawowych, oraz szkołach ponadpodstawowych (z wyjątkiem szkół specjalnych).

WARIANT DRUGI

adresowany jest do absolwentów teologii w celu uzupełnienia przygotowania katechetycznego (np. brakujących przedmiotów katechetycznych oraz praktyk).

Terminy i koszty

Studia odbywają się w soboty w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej (pl. Wojska Polskiego 2, Świdnica). Koszt i czas trwania studiów zależy od wybranego wariantu:

• wariant pierwszy: czas 4 sem., 1550 zł za semestr (z możliwością rozłożenia płatności na raty bez dodatkowych kosztów).
  • wariant drugi: czas 1-2 sem., koszt 400 zł za semestr

Informacje dotyczące rekrutacji i dokumenty rekrutacyjne w zakładce REKRUTACJA

Odpowiedzialni za studia

Koordynator studiów podyplomowych: