Get Adobe Flash player

REKOLEKCJE W ROKU WIARY W ZIEMI ŚWIĘTEJ

 

 

REKOLEKCJE W ROKU WIARY W ZIEMI ŚWIĘTEJ

W Liście apostolskim „Porta fidei” z 11 października 2011 r., papież Benedykt XVI ogłosił Rok wiary. Rozpocznie się on 11 października 2012 r., w pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Powszechnego Watykańskiego II, a zakończy się 24 listopada 2013 r., w uroczystość naszego Pana Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Rok ten ma być okazją sprzyjającą temu, by wszyscy wierni głębiej zrozumieli, że fundamentem wiary chrześcijańskiej jest „spotkanie z wydarzeniem, z Osobą, która nadaje życiu nową perspektywę, a tym samym decydujące ukierunkowanie”.

KONGREGACJA NAUKI WIARY opublikowała notę zawierającą 40 szczegółowych propozycji - wskazań duszpasterskich na Rok Wiary. Wśród nich jest następująca: „W Roku Wiary należy zachęcać wiernych, by pielgrzymowali do Stolicy Piotrowej, aby tam złożyć wyznanie wiary w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego, w jedności z tym, który dziś wezwany jest, by utwierdzać w wierze swoich braci (por. Łk 22, 32). Ważną rzeczą będzie także zachęcanie do udziału w pielgrzymkach do Ziemi Świętej, miejsca związanego z obecnością Jezusa, Zbawiciela, i Maryi, Jego Matki.”

W odpowiedzi na tak sformułowaną propozycję Katolickie Biuro Pielgrzymkowe AP w Warszawie – w porozumieniu z przewodnikami – biblistami – pragnie ZAPROSIĆ NA REKOLEKCJE KAPŁAŃSKIE DO ZIEMI ŚWIĘTEJ. Chodzi oto, aby w ogłoszonym przez papieża Benedykta XVI „Roku Wiary”, przeżyć wielkie tajemnice naszej wiary u samego źródła, by później móc dzielić się tym wielkim skarbem, jakim jest doświadczenie spotkania z Bogiem z innymi ludźmi.

Oto propozycje terminów rekolekcji w Ziemi świętej w roku 2013, które jest gotów poprowadzić ks. dr Ryszard Kempiak SDB:

  1. Od 26 stycznia do 2 lutego (czarter Wrocław-Tel Aviv-Wrocław)
  2. Od 2 lutego do 9 lutego (czarter Wrocław-Tel Aviv- Katowice)
  3. Od 2 kwietnia do 10 kwietnia (wylot z Warszawy)
  4. Od 28 czerwca do 6 lipca (wylot z Warszawy)
  5. Od 16 września do 24 września (wylot z Warszawy)
  6. Od 3 listopada do 11 listopada (wylot z Warszawy).

Załączamy dwa warianty programu – wariant 8-dniowy (wylot czarterem) oraz wariant 9-dniowy (wylot samolotem liniowym z Warszawy). Kolejność realizacji programu może ulec pewnej modyfikacji. Ks. dr Ryszard Kempiak SDB odpowiedzialny za przeprowadzenie REKOLEKCJI KAPŁAŃSKICH W ZIEMI ŚWIĘTEJ W ROKU WIARY zobowiązał się przygotować dla każdego uczestnika NOTATNIK ułatwiający głębsze przeżycie proponowanych treści.

 

REKOLEKCJE KAPŁAŃSKIE W ZIEMI ŚWIĘTEJ

„W ROKU WIARY WRACAMY DO ŹRÓDEŁ WIARY”

Wariant 8-dniowy[**]

- pierwszy dzień: WYLOT: WROCŁAW - TEL AVIV … – przejazd do hotelu w Jerychu (po drodze przystanek na Górze Oliwnej w Jerozolimie) – śniadanie - odpoczynek – przed obiadem refleksja wprowadzająca w czas rekolekcji - obiad – WYJazd nad jordan (Msza św. i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych) – przejazd do betanii – jerycho – Nocleg W JERYCHU.

- drugi dzień: przed południem: Wyjazd do BETLEJEM (Msza św.) - Pole Pasterzy - Obiad; po południu: - PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE – NOCLEG W JERYCHU.

- trzeci dzień: - WYJAZD Z JERYCHA – NAZARET (Msza św.) – dziękczynienia za dar życia i za dar MARYI - obiad – KANA GALILEJSKA - HAIFA (Karmel) – Nocleg w pobliżu Nazaretu (NOF TAVOR).

- czwarty dzień: – TABOR - modlitwa z prośbą o przemianę życia i nakierowanie go na Jezusa Chrystusa (Msza św. i obiad) KAFARNAUM (Liturgia pokutna) – KOŚCIÓŁ CUDOWNEGO ROZMNOŻENIA CHLEBA – NOCLEG W POBLIŻU NAZARETU.

- piąty dzień - NAD JEZIOREM: - GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW (wezwanie do radykalizmu w życiu wiary) – KOROZAIN (Domus galilaeae) - katecheza o Sądzie ostatecznym nawiązująca do przedstawienia tego proroctwa przez Kiko - PRZEPŁYW PRZEZ JEZIORO GENEZARET – OBIAD Z RYBĄ ŚW. PIOTRA - tabgha – KOŚCIÓŁ PRYMATU (MSZA ŚW.) – pytanie o istotę naszego powołania - WZDŁUŻ JORDANU PRZEJAZD DO JEROZOLIMY – NOCLEG W HOTELU HOLY LAND

- szósty dzień: Nasz udział w TAJEMNICY KRZYŻA - WCZESNYM RANKIEM DROGA KRZYŻOWA - MSZA ŚW. NA GOLGOCIE (6.30) - śniadanie - Plac świątynny – Mur Płaczu - CZAS WOLNY; po południu: AIN KAREM – OJCZYZNA JANA CHRZCICIELA i JEGO ORĘDZIE – Od Maryi uczymy się MIŁOŚCI PRZEPEŁNIONEJ WDZIĘCZNOŚCIĄ - Nocleg w Jerozolimie.

- siódmy dzień: przed południem: Góra Oliwna: Betfage - Miejsce Wniebowstąpienia - „Pater Noster” - „Dominus Flevit”; Grób Matki Bożej; Grota zdrady - Ogród oliwny (czas na modlitwę); po południu: Syjon - Wieczernik (Msza św.) – DZIĘKCZYNIENIE ZA DAR EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA -Bazylika Zaśnięcia Matki Bożej – POŻEGNANIE Z BAZYLIKĄ ZMARTWYCHWSTANIA.

- ósmy dzień: WYLOT  Z TEL AVIVU DO WROCŁAWIA...Wariant 9-dniowy[††]

- pierwszy dzień: WYLOT: WARSZAWA - TEL AVIV …

- drugi dzień: Przylot do TEL AVIVU … – przejazd do hotelu w Jerychu (po drodze przystanek na Górze Oliwnej w Jerozolimie) – śniadanie - odpoczynek – przed obiadem refleksja wprowadzająca w czas rekolekcji - obiad – WYJazd nad jordan (Msza św. i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych) – przejazd do betanii – jerycho – Nocleg W JERYCHU.

- trzeci dzień: przed południem: Wyjazd do BETLEJEM (Msza św.) - Pole Pasterzy - Obiad; po południu: - PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE – NOCLEG W JERYCHU.

- czwarty dzień: - WYJAZD Z JERYCHA – NAZARET (Msza św.) – dziękczynienia za dar życia i za dar MARYI - obiad – KANA GALILEJSKA - HAIFA (Karmel) – Nocleg w pobliżu Nazaretu (NOF TAVOR).

- piąty dzień: – TABOR - modlitwa z prośbą o przemianę życia i nakierowanie go na Jezusa Chrystusa (Msza św. i obiad) KAFARNAUM (Liturgia pokutna) – KOŚCIÓŁ CUDOWNEGO ROZMNOŻENIA CHLEBA – NOCLEG W POBLIŻU NAZARETU.

- szósty dzień - NAD JEZIOREM: - GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW (wezwanie do radykalizmu w życiu wiary) – KOROZAIN (Domus galilaeae) - katecheza o Sądzie ostatecznym nawiązująca do przedstawienia tego proroctwa przez Kiko - PRZEPŁYW PRZEZ JEZIORO GENEZARET – OBIAD Z RYBĄ ŚW. PIOTRA - tabgha – KOŚCIÓŁ PRYMATU (MSZA ŚW.) – pytanie o istotę naszego powołania - WZDŁUŻ JORDANU PRZEJAZD DO JEROZOLIMY – NOCLEG W HOTELU HOLY LAND

- siódmy dzień: Nasz udział w TAJEMNICY KRZYŻA - WCZESNYM RANKIEM DROGA KRZYŻOWA - MSZA ŚW. NA GOLGOCIE (6.30) - śniadanie - Plac świątynny – Mur Płaczu - CZAS WOLNY; po południu: AIN KAREM – OJCZYZNA JANA CHRZCICIELA i JEGO ORĘDZIE – Od Maryi uczymy się MIŁOŚCI PRZEPEŁNIONEJ WDZIĘCZNOŚCIĄ - Nocleg w Jerozolimie.

- ósmy dzień: przed południem: Góra Oliwna: Betfage - Miejsce Wniebowstąpienia - „Pater Noster” - „Dominus Flevit”; Grób Matki Bożej; Grota zdrady - Ogród oliwny (czas na modlitwę); po południu: Syjon - Wieczernik (Msza św.) – DZIĘKCZYNIENIE ZA DAR EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA -Bazylika Zaśnięcia Matki Bożej – POŻEGNANIE Z BAZYLIKĄ ZMARTWYCHWSTANIA.

- dziewiąty dzień: WYLOT  Z TEL AVIVU DO WROCŁAWIA...

Wszelkich informacji na temat rekolekcji kapłańskich w Ziemi świętej udziela ks. dr Ryszard Kempiak SDB i na jego adres należy też kierować ZGŁOSZENIA (telefonicznie lub e-mailowo):

ks. dr Ryszard Kempiak SDBPl. Grunwaldzki 3
50-377 Wrocław

tel. (71) 335 86 32
tel. kom. 601835661

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


[**] Przewidywany na dzisiaj koszt tej wyprawy to 3500 zł + 200$ (dolarów USA).

[††] Proponowany koszt tej wyprawy to 3500 zł + 250$ (dolarów USA).

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online