Ołtarz adoracyjny "Gwiazda Kazachstanu"

Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Św. w Wałbrzychu, 24-28.11.2012 r.

Ołtarz adoracyjny "Gwiazda Kazachstanu"

Ikonografia zawarta w tym dziele - jak zauważa jego twórca gdański artysta Mariusz Drapikowski - mocno wpisuje się w rozpoczęty właśnie Rok Wiary. Inauguracja peregrynacji po Polsce nastąpiła 28 bm. podczas Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie (diecezja legnicka). Ten pięcioskrzydłowy ołtarz jest plastyczną refleksją biblijną dotyczącą Miłosierdzia Bożego. - Jest próbą pogłębienia dialogu przymierza między Bogiem a człowiekiem w historii Zbawienia - stwierdza Drapikowski. Ołtarz nawiązuje do osoby Abrahama - Ojca Wiary, który jest również patronem Kazachstanu. Do końca 25 listopada "Gwiazda Kazachstanu" pozostanie w Krzeszowie, potem będzie się można modlić przy tym ołtarzu naszym Sanktaurium, a następnie w kościele pw. św. Mikołaja Ojców Paulinów we Wrocławiu. Uroczystą instalację w Oziornoje zaplanowano natomiast na 6-7 czerwca przyszłego roku

Pięcioskrzydłowy ołtarz "Gwiazda Kazachstanu" ma 7,5 metra szerokości i 2,5 metra wysokości. To drugie dzieło z cyklu 12 Gwiazd w Koronie Matki Bożej realizowanego przez Stowarzyszenie Communita Regina della Pace. Pierwszym był ołtarz "Tryptyk Jerozolimski", który 25 marca 2009 r. został poświęcony w Jerozolimie.

SANKTUARIUM RELIKWII DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ołtarzu Miłosierdzia

"GWIAZDA KAZACHSTANU"

24-28 listopada 2012 r.

W niedzielę, 25 listopada o godz. 10:00, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej parafii, szczególnie grupy działające przy parafii, do modlitwy w czasie Mszy świętej, której będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Ignacy Dec.

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

SOBOTA, 24 listopada 2012 r. godz. 19:00

Zapraszamy małżeństwa i narzeczonych, którzy pragną zawrzeć związek małżeński do adoracji Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Ks. Ryszard Szkoła - proboszcz parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu.

PONIEDZIAŁEK, 26 listopad 2012 r. godz. 19:00

Modlitwę przy Ołtarzu Adoracyjnym poprowadzi wspólnota Młodzieży oraz Krąg Biblijny.

WTOREK, 27 listopad 2012 r. godz. 19:00

Adoracje przy wystawionym Najświętszym Sakramencie poprowadzi Żywy Różaniec.

ŚRODA, 28 listopad 2012 r. godz. 19:00

Modlitwę poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wraz z Ks. Krzysztofem Herbutem - proboszczem w parafii pw. Św. Jana Nepomucena w Piskorzowie.

Zapraszamy także do osobistej adoracji

Najświętszego Sakramentu w ciągu całego tygodnia,

gdzie będzie można się modlić przy ołtarzu od godz. 7:00,

ofiarując szczególną intencje o pokój na świecie,