DNI OTWARTE W SEMINARIUM

Papież Benedykt XVI w Liście apostolskim na Rok Wiary „Porta Fidei”, napisał m.in.: Od początku mojej posługi Następcy Piotra przypominałem o potrzebie odnalezienia drogi wiary, aby ukazać coraz wyraźniej radość i odnowiony entuzjazm spotkania z Chrystusem. W homilii podczas Mszy św. na początku mojego pontyfikatu powiedziałem: „Kościół jako całość, a w nim jego pasterze muszą tak jak Chrystus wyruszyć w drogę, aby wyprowadzić ludzi z pustyni ku przestrzeni życia, ku przyjaźni z Synem Bożym, ku Temu, który daje nam życie — pełnię życia”.

W tym kontekście, Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej wraz z Duszpasterstwem ds. powołań, zapraszają młodzież męską w ramach „dni otwartych Seminarium” do wzięcia udziału w Dniu Skupienia poświęconym zagadnieniu drogi wiary oraz drogi powołania do kapłaństwa. Zaproszenie to kierujemy do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i starszej oraz do lektorów i ceremoniarzy, animatorów i uczestników różnych grup parafialnych w tym samym przedziale wiekowym.

Pierwszy Dzień Skupienia odbędzie się w budynku WSD w Świdnicy w dniach 3 – 4 listopada br. (rozpoczęcie w sobotę o godz. 09.00, zakończenie w niedzielę o godz. 13.00).

Gwarantujemy wyżywienie i zakwaterowanie. Prosimy, aby kandydaci przywieźli ze sobą Pismo Święte, różaniec, przybory do pisania i śpiwór. Koszt 20 zł od osoby.

Jednocześnie informujemy, że kolejny Dzień Skupienia odbędzie się na początku Wielkiego Postu. Ponadto w przerwie międzysemestralnej zaplanowaliśmy Rekolekcje powołaniowe. Szczegółowe informacje przekażemy w późniejszym terminie.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do przewielebnych księży proboszczów, opiekunów LSO i katechetów do zgłaszania kandydatów na pierwszy Dzień Skupienia, na furcie WSD do 30 października br. (nr telefonu 74 85 64 900).

Z wyrazami szacunku i dziękując za współpracę

ks. dr Tadeusz Chlipała - rektor seminarium

ks. Krzysztof Iwaniszyn - duszpasterz powołań