Zaproszenie na III Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci

ZAPROSZENIE NA III DIECEZJLNY KONGRES MISYJNY DZIECI

Przewielebni Księża Proboszczowie,
Drodzy Katecheci i Animatorzy Misyjni!

Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i młodzież

z naszej diecezji do wzięcia udziału w III Diecezjalnym Kongresie Misyjnym Dzieci.

W tym roku odbędzie się on  11 czerwca 2011 r .w parafii pw. św. Jerzego w Dzierżoniowie, pod hasłem:„ Z dziećmi z całego świata budujemy komunię z Bogiem”. Pragniemy, aby to spotkanie przyczyniło się do rozbudzenia zapału misyjnego wśród najmłodszych, a tym samym pragnienia niesienia pomocy potrzebującym.

Bardzo serdecznie prosimy wszystkich Księży Proboszczów o zainteresowanie tym wydarzeniem kongresowym: katechetów, animatorów różnych grup parafialnych, a także w przygotowaniu i dojechaniu na nasze wspólne misyjne świętowanie do Dzierżoniowa.

Każdy dekanat naszej diecezji jest przydzielony do odpowiedniego kontynentu. Chcemy, aby dzieci przybyły na spotkanie w strojach odpowiadających danemu kontynentowi oraz o przywiezienie transparentu zawierającego nazwę ogniska misyjnego, własnej parafii, szkoły czy miejscowości.

Afryka  (kolor zielony) - dekanaty: Kłodzko, Świdnica -Wschód, Wałbrzych- Północ, Bystrzyca Kłodzka, Ząbkowice Śląskie- Południe

Ameryka (kolor czerwony) - dekanaty: Głuszyca, Dzierżoniów, Kudowa-Zdrój, Strzegom, Nowa Ruda

Azja (kolor żółty) - dekanaty: Świdnica-Zachód, Wałbrzych-Południe, Bielawa, Żarów

Europa  (kolor biały) - dekanaty: Polanica-Zdrój, Świebodzice, Bolków, Międzylesie, Piława Górna

Oceania (kolor niebieski) - dekanaty: Kamieniec Ząbkowicki, Wałbrzych-Zachód, Nowa Ruda-Słupiec, Ząbkowice Śląskie-Północ, Lądek-Zdrój.

Program Kongresu

9.00 - Przyjazd, zapisy w recepcji, misyjna zabawa fantowa

10.00 - Spotkanie  z misjonarzami, śpiew

12.00 - Eucharystia pod przew. JE ks. bpa Ignacego Deca

13.30 - Przerwa na posiłek

14.00 - Wspólna zabawa, koncert scholi „Ave”

15.00 - Zakończenie

Prosimy o zgłaszanie grup dziecięcych, młodzieżowych i opiekunów pragnących wziąć udział w Kongresie do dnia 20 maja telefonicznie do Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej (74) 856 44 05, 694 402 197  lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.