10 kwietnia - obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej

Świdnica

15.00 – odsłonięcie przy kaplicy cmentarza przy ul. Brzozowej tablicy pamiątkowej poświęconej Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, jego małżonce i wszystkim ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem – odsłonięcia i poświęcenia dokona JE ks. bp Ignacy Dec, który poprowadzi modlitwę za zmarłych i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

18.00 -  skwer Lecha Kaczyńskiego (przy ul. Kotlarskiej); modlitwa i zapalenie zniczy

19.00 – Kościół pw. św. Krzyża, ul. Westerplatte – zapalenie 96 zniczy przy krzyżu i projekcja filmu „Mgła”

20.00 – Msza św. w intencji ofiar katastrofy –  kościół pw. św. Krzyża  - homilię wygłosi JE ks. bp Ignacy Dec

Wałbrzych

18.30 - kościół kolegiacki pw. Świętych Aniołów Stróżów - koncert w hołdzie Prezydentowi pt: ”Requiem dla Prezydenta” przygotowany przez artystów scen wrocławskich.  Koncert poprzedzi Msza św. w intencji ofiar katastrofy.

Scenariusz do koncertu został stworzony przez Janusza Dariusza Telejko, wicedyrektora Katolickiego Radia Rodzina we Wrocławiu.