Msza św. w VI rocznicę śmierci Jana Pawła II transmitowana przez TV Trwam i Radio Maryja - zaproszenie Biskupa Świdnickiego

L. dz. 54/WD/2011                                                                 Świdnica, dnia 24 marca 2011 r.

Drodzy Bracia Kapłani, kochana młodzieży, umiłowani mieszkańcy Wałbrzycha i okolic.

Od sześciu lat 2 kwietnia wspominamy odejście od nas do wieczności wielkiego Papieża - Rodaka, Sługi Bożego Jana Pawła II. Każdego roku, w rocznicę śmierci naszego Ojca Świę­tego gromadzimy się w Wałbrzychu na stadionie, na Białym Kamieniu, by w uroczystej Eucharystii dziękować Bogu za ten wielki pontyfikat. W latach ubiegłych naszym modlitwom towarzyszyła prośba o wyniesienie zmarłego Ojca Świętego do chwały ołtarzy. W tym roku nasza wspólna modlitwa otrzymuje nową intencję, bowiem z woli obec­nego Ojca Świętego Benedykta XVI, ku wielkiej radości całego Kościoła, a w szczególności nas Polaków, Sługa Boży Jan Paweł II, 1 maja, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przez akt beatyfikacji zostanie włączo­ny do grona przyjaciół Pana Boga w niebie. Oznacza to, że stanie się naszym orędownikiem i będziemy mogli publicznie oddawać mu cześć. Stąd też nasza tegoroczna celebracja na stadionie w Wałbrzychu będzie miała charakter przygotowania się do tego wielkiego historycznego wydarzenia.

Bardzo serdecznie zapraszam kapłanów naszej diecezji, a w szczególności księży dekanatów wałbrzyskich, do wspólnej koncelebry eucharystycznej, zaś wiernych diecezjan, a przede wszyst­kich mieszkańców Wałbrzycha i okolic, zapraszam do licznego udziału w tej naszej wspólnej mo­dlitwie. Uroczystość rozpocznie się na stadionie na Białym Kamieniu w sobotę, w dniu 2 kwietnia br. o godz. 16.30. Jej najważniejszą częścią będzie Msza św. koncelebrowana o godz. 17.00. Wierzę mocno, że wzorem lat ubiegłych,przybędziecie licznie na to spotkanie modlitewne. Będziemy pro­sić Pana Boga o dobre przygotowanie się i owocne przeżycie dnia beatyfikacji a także modlić się będziemy w intencjach wszystkich mieszkańców Wałbrzycha i okolic oraz o pomyślność duchową i doczesną naszej Ojczyzny.

Wasz Biskup Ignacy Dec

Powyższy komunikat proszę odczytać we wszystkich parafiach dekanatów wałbrzyskich oraz w parafiach dekanatów: Głuszyca i Świebodzice w niedzielę, 27 marca, w ramach ogłoszeń parafialnych.

+ Adam Bałabuch
Wikariusz Generalny