ZAPROSZENIE NA REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY MĘSKIEJ

organizowane przez Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej

oraz Duszpasterstwo powołań

18 października 2010 roku w Watykanie papież Benedykt XVI napisał list apostolski skierowany do seminarzystów, w którym czytamy m.in.:

Na różne sposoby wielu myśli, że kapłaństwo nie jest „zawodem” na przyszłość, lecz raczej należy do przeszłości (...) Ludzie zawsze będą potrzebowali Boga również w epoce dominacji techniki w świecie i globalizacji: Boga, który objawił się nam w Jezusie Chrystusie i gromadzi nas w Kościele powszechnym, abyśmy z Nim i przez Niego uczyli się Prawdziwego życia. Byśmy mieli na uwadze i stosowali kryteria prawdziwego człowieczeństwa. (...)

Kto chce zostać kapłanem, przede wszystkim musi być „Bożym człowiekiem”.

Rozwijając myśl Papieża, która nas wszystkich pobudza do jeszcze większego zatroskania o formację przyszłych kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele, Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej oraz Duszpasterstwo Powołań, przy stałej trosce i pomocy Przewielebnych Księży, tradycyjnie już zapraszają młodzież męską do wzięcia udziału w rekolekcjach. Mają one na celu pomóc tym młodym ludziom doświadczyć obecności i miłości Boga oraz kształtować swoje charaktery, odkrywać piękno człowieczeństwa i pobudzać do rozeznawania powołania kapłańskiego i odważnego pójścia za głosem Chrystusa, który wzywa wielu do tej pięknej, ważnej i bardzo potrzebnej posługi.

Zwracamy się zatem z uprzejmą prośbą do Księży Proboszczów, Wikariuszy, Opiekunów LSO i Katechetów o zachęcenie i zaproszenie lektorów
i ceremoniarzy, uczniów i przedstawicieli różnych wspólnot młodzieżowych, a także innych godnych kandydatów, do przeżycia tych Rekolekcji.

Pierwsza tura dla młodzieży szkół ponad gimnazjalnej, studentów i młodzieży pracującej, odbędzie się w budynku WSD w Świdnicy
w dniach 4 – 6 lutego 2011 roku (rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00, zakończenie w niedzielę o godz. 13.00).

Druga tura dla młodzieży gimnazjalnej, odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym CARITAS w Zagórzu w dniach 11 – 13 lutego 2011 roku (rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00, zakończenie w niedzielę o godz. 13.00).

Gwarantujemy wyżywienie i zakwaterowanie. Prosimy, aby kandydaci przywieźli ze sobą Pismo Święte, różaniec, przybory do pisania i śpiwór. Koszt 60 zł od osoby.

Prosimy o zgłaszanie kandydatów na furcie WSD do 30 stycznia 2011 r. (nr telefonu 74 85 64 900).

Z wyrazami szacunku i dziękując za współpracę

ks. Krzysztof Iwaniszyn                                                ks. Tadeusz Chlipała

ojciec duchowny WSD                                                   Rektor WSD

diecezjalny duszpasterz                                               Diecezji Świdnickiej