Get Adobe Flash player

MISYJNE WAKACJE Z BOGIEM 8-15 lipca 2014 r.


W tym roku Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej zaprasza dzieci szkół podstawowych na MISYJNE WAKACJE Z BOGIEM do Wilkanowa w dniach 8-15 lipca 2014 r.

Czym są  Misyjne Wakacje z Bogiem? Jest to rodzaj odpoczynku dla dzieci, połączonego z pogłębieniem życia religijnego. Mają one za zadanie ukazanie właściwego znaczenia misji, kształtowanie postawy odpowiedzialności za misje już od najmłodszych lat oraz potrzeby dzielenia się skarbem wiary. Dlatego też każdego dnia przewidziane jest czynne uczestnictwo w Eucharystii. Ponadto ma miejsce modlitwa różańcowa lub Droga Krzyżowa i inne formy modlitwy przygotowywane przez dzieci z ich animatorami.

Spotkania prowadzone są przez odpowiednio przygotowanych animatorów misyjnych, którymi są między innymi klerycy, katecheci i studenci. Mali uczestnicy zapoznają się z sytuacją rówieśników z krajów misyjnych, a także sylwetkami wielkich misjonarzy i świętych, co pomoże  uświadomić sobie  sens swojego życia chrześcijańskiego.
W formacji służą także czynności dnia codziennego, przez które dzieci wychowywane są do poszanowania rzeczy danych im do użytku, pomieszczeń oraz – w kontekście nędzy i głodu, jakie dotykają dzieci z krajów misyjnych – do nie narzekania na posiłki..
Czas popołudniowy przewidziany jest na wycieczki, konkursy i gry. Każdy dzień kończy się tzw. „pogodnym wieczorem” – chwilą szczególnej rozrywki i radości. Inspiracją do misyjnego otwarcia i zaangażowania są spotkania z misjonarzami, którzy dzieląc się swoimi doświadczeniami misyjnej pracy, opowiadają o sytuacji afrykańskich czy latynoamerykańskich dzieci. Podobną rolę odgrywają filmy o tematyce misyjnej.

Zgłoszenia można dokonać  w Referacie Misyjnym Świdnickiej Kurii Biskupiej do dnia 25 czerwca, telefonicznie  (74) 856 44 05, 787 712 013 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kartę uczestnictwa można pobrać na stronie internetowej, którą trzeba wypełnić i koniecznie dostarczyć przed rozpoczęciem turnusu misyjnego. Koszt pobytu dla jednej osoby wynosi 330. zł. Dojazd i powrót we własnym zakresie.

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online