PIELGRZYMKA DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ DO FATIMY - PAŹDZIERNIK 2014

PIELGRZYMKA  DIECEZJI  ŚWIDNICKIEJ do  F A T I M Y,  7 – 17.10.2014

07.10.14 – godz. 17.oo - wyjazd z Wałbrzycha - Świdnicy, nocny przejazd przez Czechy, Niemcy do Francji

08.10.14 – przyjazd do La Salette w godzinach południowych, 3-godzinny pobyt, przejazd na nocleg w okolice Grenoble, zakwaterowanie, nocleg

09.10.14 – wczesne śniadanie, przejazd do Lourdes, zakwaterowanie, kolacja, udział w wieczornej procesji różańcowej z lampionami, nocleg

10.10.14 – śniadanie, pobyt w Lourdes do godzin popołudniowych, przejazd nad Ocean Atlantycki do Biarritz – jednego z najdroższych francuskich kąpielisk – 2-godzinny pobyt nad oceanem, nocny przejazd do Fatimy

11.10.14 – przyjazd do Fatimy w godzinach południowych, zakwaterowanie, kolacja, nocleg

12.10.14 – śniadanie, całodzienny pobyt w Fatimie, kolacja, nocleg

13.10.14 – śniadanie, pobyt w Fatimie plus wycieczka lokalna, kolacja, nocleg

14.10.14 – śniadanie, pobyt w Fatimie do godzin południowych, nocny przejazd do Hiszpanii na Costa Brava

15.10.14 – przyjazd do Blanes (Malgrat de Mar, Lloret de Mar) w godzinach porannych, wypoczynek nad morzem, zakwaterowanie, kolacja, nocleg

16.10.14 – śniadanie, przejazd nad granicę francusko-niemiecką, zakwaterowanie, kolacja, nocleg

17.10.14 – śniadanie, wyjazd do kraju, przyjazd do Wałbrzycha - Świdnicy około północy

Świadczenia
* 1 nocleg w okolicach Grenoble
* 1 nocleg w Lourdes
* 3 noclegi w Fatimie
* 1 nocleg w Hiszpanii na Costa Brava
* 1 nocleg we Francji przy granicy z Niemcami - wszędzie hotele**/***, pokoje 2-osobowe
z łazienkami
* 7 śniadań i 6 kolacji
* opieka pilota-przewodnika
* ubezpieczenie od kosztów leczenia zagranicą KL do 10.000 Euro i od następstw
nieszczęśliwych wypadków NNW do 7.000 PLN
* autokar lux (klimatyzacja, WC, barek, DVD)
KOSZT: 2.090  zł
Uwaga: Cena nie zawiera kosztu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

Organizatorzy Pielgrzymki: Świdnicka Kuria Biskupia  i BT JUVENTUR

WAŁBRZYCH. Przy zapisie – zaliczka 500 zł.

UWAGA: Zapisy do 30 maja 2014 roku. Decyduje kolejność zapisu. Zgłoszenia można dokonywać w Świdnickiej Kurii Biskupiej lub telefonicznie – Ks. Andrzej RASZPLA:  tel.. 74 841-33-46  (po godz. 20.00) i wysyłając zaliczkę  przekazem pocztowym na adres:

Parafia Podwyższenia Krzyża Św.
ul. Jana Pawła II 1
58-314 Wałbrzych (z dopiskiem: Pielgrzymka Fatima).

Dokładne informacje zostaną przekazane Pielgrzymom na spotkaniach.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

PIELGRZYMKA   DIECEZJI   ŚWIDNICKIEJ do  FATIMY, 10 – 14.10.2014

10.10 piątek DZIEŃ 1:  WARSZAWA – LIZBONA  – FATIMA

Zbiórka w hali odlotów portu lotniczego Warszawa Okęcie. Przelot do Lizbony. Jeśli będzie taka możliwość – autokarowy objazd tej pięknej stolicy i dalsza podróż do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i już w tym dniu możliwość uczestniczenia w wieczornej procesji różańcowej.

11.10 sobota DZIEŃ 2:  FATIMA - BATALHA - ALCOBASCA

Śniadanie. Msza św. w Kapliczce Objawień, nawiedzimy bazylikę, kościoły. Po czym pójdziemy Węgierską Drogą Krzyżową aż do rodzinnej wioski pastuszków – Aljustrel, zwiedzimy ich rodzinne  domy. Po południu wyruszymy w podróż by odwiedzić dwa zespoły klasztorne w Batalha i Alcobasca ujęte ze względu na swoje piękno architektoniczne i bogatą historię – na liście UNESCO. Wieczorem po kolacji  weźmiemy udział w modlitwie różańcowej i procesji z figurą M.B Fatimskiej

12.10 niedziela DZIEŃ 3:  FATIMA - NAZARE

Po śniadaniu zwiedzimy bardzo ciekawe Muzeum darów, po czym chwila na indywidualną modlitwę. Msza św. w Kapliczce Objawień w j. polskim dla wszystkich grup o godz. 13.30 Lunch. Następnie pojedziemy do malowniczej nadmorskiej miejscowości Nazare - w którym mieści się pierwsze Sanktuarium Maryjne Portugalii. Krótki odpoczynek nad Oceanem Atlantyckim. Powrót do Fatimy i po kolacji pójdziemy na Plac Sanktuarium gdzie uczestniczyć będziemy w procesji różańcowej z oryginalną figurą M. B. Fatimskiej i uroczystej nocnej Eucharystii.

13.10 poniedziałek DZIEŃ 4:  FATIMA

Po śniadaniu podejdziemy na Plac Sanktuarium. Dzień przepięknych uroczystości związanych  z dniem 13 października. Główna procesja różańcowa z oryginalną Figurą MB z Fatimy i międzynarodowa msza św. na Placu Sanktuarium. Lunch, po południu indywidualny czas wolny.

14.10 wtorek DZIEŃ 5:  FATIMA - LIZBONA – WARSZAWA

Ranna msza święta, śniadanie, indywidualne pożegnanie z Fatimą. Pakowanie bagaży i wyjazd do Lizbony. Jeśli będzie taka możliwość - autokarowy objazd miasta i przejazd na lotnisko w Lizbonie, odprawa i odlot do Warszawy.

Koszt ok. 3.500 zł. Koszt nie obejmuje dojazdu na lotnisko.

Organizatorzy Pielgrzymki: Świdnicka Kuria Biskupia i Katolickie Biuro Pielgrzymkowe w Warszawie.

Przy zapisie – zaliczka 500 zł.

UWAGA: Zapisy najpóźniej do 15 maja 2014 roku. Decyduje kolejność zapisu. Zgłoszenia można dokonywać w Świdnickiej Kurii Biskupiej lub telefonicznie – Ks. Andrzej RASZPLA:  tel.. 74 841-33-46 i wysyłając zaliczkę przekazem pocztowym na adres:

Parafia Podwyższenia Krzyża Św.
ul. Jana Pawła II 1
58-314 Wałbrzych (z dopiskiem: Pielgrzymka Fatima 10-14.10.2014).

Dokładne informacje zostaną przekazane Pielgrzymom na spotkaniach.