DIECEZJALNY KONKURS MISYJNY dla szkół gimnazjalnych

DIECEZJALNY KONKURS MISYJNY

Polscy świadkowie wiary i głosiciele Ewangelii

Najważniejszą misją osób posłanych do głoszenia Ewangelii jest przede wszystkim uobecnianie Chrystusa przez osobiste świadectwo…” Jan Paweł II

Z okazji Roku Wiary pragniemy, aby młodzież miała okazję zapoznać się z wielkimi postaciami polskich misjonarzy,  którzy dzielili się darem wiary głosząc Ewangelię w krajach misyjnych ( kard. A. Kozłowiecki TJ, o. M. Żelazek SVD, dr. W. Błeńska). Wśród nich są także  tacy, którzy oddali życie, stając się świadkami wiary (o. Z. Strzałkowski i M. Tomaszek OFMconv , ks. Jan Czuba,  s. Cz. Lorek RSCJ, kl. R. Gucwa SMA, o. H. Dejneka OMI, ks. M. Rybiński SDB). „ Słowo „męczennik oznacza świadka, a ci, którzy przelali krew za Chrystusa, dali największe świadectwo prawdzie Ewangelii…” (EinA). Ojciec Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Tertio millennio adveniente stwierdza, że  „u kresu II tysiąclecia Kościół znowu stał się Kościołem męczenników. (...) I to świadectwo nie może zostać zapomniane” (nr 37).

1. HASŁO KONKURSU: „…będziecie moimi świadkami w Jerozolimie(…), i aż po krańce ziemi» (Dz 1,8)

2. CELE KONKURSU:

• - Poznanie postaci wielkich misjonarzy polskich
  • - Pogłębienie wiedzy o obowiązku misyjnym wypływającym z sakramentu chrztu św. i bierzmowania
  • - Kształtowanie postawy wiary na przykładach postaci głosicieli Ewangelii i misjonarzy męczenników

3. UCZESTNICY: uczniowie szkół gimnazjalnych:

• - uczniowie kl. I-III – Konkurs wiedzy - indywidualnie
  • - uczniowie kl. I-III – Konkurs multimedialny - indywidualnie lub zespołowo  (nie  więcej niż 2 osoby)

4. ETAPY KONKURSU:

• - szkolny – przeprowadzony w dniu  29 listopada 2013 r. Po wcześniejszym zgłoszeniu przez  katechetów w Referacie Misyjnym Kurii Świdnickiej udziału w konkursie, do każdej szkoły zostaną przesłane zestawy zadań na etap szkolny. Za przeprowadzenie etapu szkolnego odpowiedzialny jest katecheta.
  • - diecezjalny – przeprowadzony w Świdnicy w dniu 12 lutego 2014 r.

Konkurs odbywa się pod patronatem

• · J E Księdza Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca

5. WARUNKI UCZESTNICTWA

• - Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie szkoły do udziału w Konkursie do dnia 27 października 2013 r. na adres Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej (podając dokładny adres szkoły, imię i nazwisko katechety, telefon lub e-mail): e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub  tel. 74 856 44 05 od pon. do pt. w godz. 9-14.

Szczegóły konkursu na stronie www.misje.diecezja.swidnica.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

REFERAT MISYJNY ŚWIDNICKIEJ KURII BISKUPIEJ