Konkurs Teatralny "Bliżej Biblii" 2012

relacja i wyniki VII edycji

W dniu 27 kwietnia 2012 roku na scenie wałbrzyskiego amfiteatru miała miejsce VII edycja konkursu teatralnego ,,Bliżej Biblii".

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem roku duszpasterskiego ,,Kościół naszym domem".

Konkurs został objęty patronatem przez JE Ignacego Deca Biskupa Świdnickiego oraz pana Romana Szełemeja Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

W prezentacji konkursowej brała udział młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku do konkursu przystąpiło 8 grup z terenu naszej Diecezji. Byli to uczniowie reprezentujący następujące placówki:

- Publiczne Gimnazjum Specjalne nr 10 w Wałbrzychu,

- Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu,

- Publiczne Gimnazjum Sportowe nr 11 w Wałbrzychu,

- Gimnazjum w Mieroszowie,

- Zespół Szkół nr 1 w Wałbrzychu,

- Zespół Szkół Politechnicznych „ENERGETYK” w Wałbrzychu,

- Dom Pomocy Społecznej w Jaskulinie oraz

- grupa parafialna z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Polanicy-Zdroju.

Jury w składzie:

p. Robert Delegiewicz dyrektor Teatru William-Es,

ks. prałat Krzysztof Moszumański dziekan Dekanatu Wałbrzych Północ oraz

p. Aleksandra Mentek z Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu postanowiło nagrodzić następujące zespoły:

I miejsce: Grupa Teatralna ,,Trema za kurtyną " z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu, za spektakl pt. ,,Tam gdzie spadają anioły", przygotowane przez p. Izabelę Fiebich-Bednarską.

II miejsce: Zespół Szkół nr 1 w Wałbrzychu, za spektakl pt. ,,Mistyczne Ciało", przygotowane przez uczennicę Emilię Lompart-Kowalek i p. Annę Walendzik

III miejsce: Zespół Szkół Politechnicznych ,,Energetyk" w Wałbrzychu, za spektakl pt. ,,Szukając miłości", przygotowany przez p. Ewę Hoppe-Rychłowską oraz p. Anną Drynkowską.

Szczególne wyróżnienie przyznano Emilii Lompart-Kowalek z Zespołu Szkół nr 1 w Wałbrzychu.

Wydział Katechetyczny Świdnickiej Kurii Biskupiej składa serdeczne podziękowanie p. Arturowi Lenckowskiemu oraz p. Annie Walendzik, katechetom z Wałbrzycha za trud włożony w organizację i przeprowadzenie VII edycji Konkursu Teatralnego „Bliżej Biblii”.

Wydział Katechetyczny
Świdnickiej Kurii Biskupiej