Get Adobe Flash player

Podręczniki - komunikat Wydziału Katechetycznego

w sprawie podręczników w nowym roku szkolnym 2012/2013

Drodzy Katecheci,

1. Wydział Katechetyczny uprzejmie informuje, że zgodnie z zapowiedzią, od nowego roku szkolnego 2012/2013 w szkołach diecezji świdnickiej będzie można korzystać z podręczników następujących wydawnictw:

- WAM – Kraków

- Św. Wojciech – Poznań

- Jedność – Kielce.

Jednocześnie informujemy, że w celu uniknięcia niedogodności, przy wyborze wersji podręczników obowiązuje zasada, że w jednej placówce oświatowej, niezależnie od liczby katechetów, mogą być używane podręczniki tylko jednej wersji – jednego wydawnictwa.

W przypadku przedszkoli i szkół specjalnych, tak jak to było dotychczas, katecheta sam może zdecydować o wyborze podręczników wydawnictw wyżej wymienionych i innych, dopuszczonych dotychczas do użytku w naszej diecezji.

Wykaz wszystkich programów i podręczników wraz z numerami zostanie opublikowany - jak zawsze - we wrześniowym numerze miesięcznika "Katecheta", na stronie internetowej Wydziału Katechetycznego i w Biuletynie Katechetycznym.

 

2. Zgodnie z komunikatem Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski

a) Od roku szkolnego 2012/2013 w klasach I można też używać podręczników zgodnych z nowym programem, niezależnie od tego, czy dzieci rozpoczynają naukę w wieku 6 lat i pójdą do Pierwszej Komunii św. w klasie III czy rozpoczynają naukę w wieku 7 lat i pójdą do Pierwszej Komunii św. w klasie II.

b) Od roku szkolnego 2012/2013 należy również sukcesywnie wprowadzać nowy program i nowe podręczniki dla klas IV-VI szkoły podstawowej, dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Zachęcamy do zapoznania się z całością wspomnianego Komunikatu, który publikujemy na osobnej stronie internetowej.

Wydział Katechetyczny
Świdnickiej Kurii Biskupiej

Świdnica, 10 maja 2012 r.

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online