Rekolekcje dla katechetów

Strzegom 22 - 24 czerwca 2012 r.

INFORMACJA O REKOLEKCJACH DLA KATECHETÓW

Strzegom 22 – 24 czerwca 2012 r.

Wydział Katechetyczny Świdnickiej Kurii Biskupiej informuje, że rekolekcje dla katechetów odbędą się w dniach 22 – 24 czerwca 2012 r. w Strzegomiu – w domu rekolekcyjnym Sióstr Elżbietanek, ul. ks. Prałata St. Siwca 3 (koło bazyliki św. Ap. Piotra i Pawła, blisko dworca PKS) – prowadzi ks. dr hab. Sławomir STASIAK (PWT).

Istnieje możliwość skorzystania z ćwiczeń rekolekcyjnych w ramach formacji stałej katechetów (przypominamy o obowiązku uczestnictwa każdego katechety w takich rekolekcjach raz na 3 lata).

Rekolekcje rozpoczynają się w pierwszym dniu o godz. 15.00, a kończą
w ostatnim po obiedzie - ok. godz. 15.00. W programie przewidziana jest m.in. codzienna Eucharystia z homilią, adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa, medytacja, konferencje ascetyczne, okazja do skorzystania z sakramentu Pojed-nania, a także spotkanie poświęcone aktualnym sprawom katechetycznym.

Prosimy zabrać ze sobą śpiewniki (ew. książeczki do nabożeństwa), Liturgię Godzin, różaniec, Pismo św., notatniki i przybory do pisania.

Informujemy, że na zakończenie rekolekcji katecheci otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w rekolekcjach formacyjno-szkoleniowych.

Koszty będą się kształtowały w granicach ok. 150 zł (w zależności od liczby uczestników).

Ze względu na charakter rekolekcji z zasady nie przewidujemy tzw. „rekolekcji
z dojazdu”.

Wydział katechetyczny
Świdnickiej Kurii Biskupiej

Świdnica, dnia 17 kwietnia 2012 r.