Wyniki Dekanalnego Konkursu o Objawieniach Matki Bożej w Fatimie

Dekanalny Konkurs o Objawieniach Matki Bożej w Fatimie - wyniki

Dnia 26.11.2014 r. w Domu Parafialnym Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbył się Dekanalny Konkurs o Objawieniach Matki Bożej w Fatimie. Konkurs został przeprowadzony przez katechetów dekanatu strzegomskiego i przebiegał w trzech kategoriach: wiedzy, plastycznej i multimedialnej. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mieli możliwość poznać treść orędzia fatimskiego, aby przygotować się do peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w dekanacie strzegomskim. Maryja w znaku fatimskiej Pani odwiedzać będzie nasze parafie od 17.12.2014 r. do 4.03.2015 r.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą dotyczącą spotkań Matki Bożej z trojgiem pastuszków.

Natomiast w pracach plastycznych i multimedialnych można było dostrzec pokaźny wachlarz inwencji twórczej w przedstawieniu treści przesłania z Fatimy.

Uczestnicy konkursu mieli także możliwość uświadomienia sobie, że wezwanie do nawrócenia, modlitwy i pokuty jest wciąż aktualne i niezmiernie potrzebne. Zmagania konkursowe wyłoniły 38 laureatów z poszczególnych kategorii wiekowych.

Finaliści otrzymali dyplomy i cenne nagrody z rąk ks. prałata Marka Babuśki, które zostały ufundowane przez ks. dziekana, kapłanów dekanatu strzegomskiego oraz trzy nagrody sfinansowała Bożena Basa, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Udaninie. Za okazany dar serca fundatorom serdecznie dziękujemy.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach religijnych, a nade wszystko powodzenia w efektywnym wprowadzaniu w codzienne życie przesłania fatimskiego.

Wyniki Konkursu

Konkurs Wiedzy: - szkoły podstawowe

I miejsce:

Aleksandra Szczur – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie (opiekun: Violetta Leńska)

II miejsce:

Martyna Kubiak – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Goczałkowie (opiekun: Ks. Krzysztof Zieliński)

III miejsce:

Zuzanna Kawiak – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Jaroszowie (opiekun: Tomasz Dziurla)

Jakub Wiraszka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanowicach (opiekun: Małgorzata Mądrzak)

Wyróżnienie:

Martyna Burkiewicz – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Strzegomiu (opiekun: Krzysztof Mądrzak)

Wiktoria Dobrowolska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu (opiekun: Edyta Głowiak)