Konkurs: "Plejada Świętych - Wielkie imieniny 2014" dla szkół podstawowych

„PLEJADA ŚWIĘTYCH – WIELKIE IMIENINY 2014”

Proboszcz Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Ksiądz Kanonik Krzysztof Ziobrowski

oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej

zapraszają na organizowany po raz ósmy

Konkurs: „Plejada Świętych - Wielkie Imieniny 2014”:

Konkurs jest adresowany dla uczniów szkół podstawowych.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Ksiądz Biskup prof. Ignacy Dec - Biskup Świdnicki.

W tym roku konkurs ma również wymiar ogólnopolski, a finał dla naszej diecezji jest organizowany 27 października o godzinie 9.00 w Ząbkowickim Ośrodku Kultury (Ząbkowice Śląskie, Rynek).

Laureatów z pierwszych miejsc z poszczególnych szkół podstawowych należy wyłonić w konkursie szkolnym i zgłosić imiennie do udziału w konkursie finałowym do 20 października br.

-         jednego – z kategorii dzieci klas I-III,

-         oraz drugiego – z kategorii dzieci klas IV-VI

Kandydaci szkół podstawowych będą oceniani w trzech kategoriach:

-        strój świętego (1-10 pkt.)

-        rekwizyt (atrybut) świętej postaci, przez który łatwiej go poznać (1-10 pkt.)

-        przedstawienie wybranego świętego (krótka historia, legenda lub coś charakterystycznego z życia danej postaci (1-10 pkt.). Prosimy, by prezentacja świętego nie przekraczała czasu 1-2 minuty.

Dla urozmaicenia wskazana jest pomysłowość.

WAŻNE!!!

Konkursy:

-        plastyczny – na plakat o świętym,

-        literacki – wiersze i życzenia z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych oraz figurki świętych organizowane są w tym roku tylko lokalnie w ramach poszczególnych szkół. Nie przysyłamy ich na konkurs do Zwróconej!

ZGŁOSZENIA NA KONKURS:

Parafia Zwrócona (tel. 74-8-157-751, tel. kom. 508-26-54-53), adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub do szkoły podstawowej w Zwróconej (tel. 74-8-157-625), adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adresy:

1. Parafia Rzymskokat. Św. Ap. Piotra i Pawła, Zwrócona 67, 57-200 Ząbkowice Śl.

2. Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym, Zwrócona 68, 57-200 Ząbkowice Śl.