Rozstrzygnięcie Konkursu "Jan Paweł II, którego znam"

Dekanalny Konkurs „Jan Paweł II, którego znam”

Dnia 13.03.2014 r. w Domu Parafialnym Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu został rozstrzygnięty Dekanalny Konkurs „Jan Paweł II, którego znam”. Konkurs został przeprowadzony przez katechetów dekanatu strzegomskiego i przebiegał w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i multimedialnej - „Jak zdobyć świętość według nauczania Jana Pawła II”. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mieli możliwość zgłębić biografię, nauczanie, twórczość bł. Jana Pawła II i od Niego uczyć się kroczenia drogami świętości.

Jak się okazało, Papież Jan Paweł II zafascynował młodych swoją niezwykłą osobowością, pięknem swojego człowieczeństwa, dobrocią, mądrością i miłością. Uczniowie w swoich pracach podkreślali, że Ojciec Święty promieniował na co dzień Chrystusem, bo żył w niezwykłej jedności z Nim – a to właśnie Chrystus jest jedynym źródłem i sprawcą świętości człowieka. Uczestnicy konkursu uświadomili sobie również, że każdy otrzymał powołanie do świętości, do której zachęcał Jan Paweł II słowami "Młodzi wszystkich kontynentów, nie lękajcie się być świętymi nowego tysiąclecia” (Rym, 2000 r.). To jest zadanie do zrealizowania dla każdego chrześcijanina. Udział w tym konkursie nie tylko przygotował uczniów do kanonizacji bł. Jana Pawła II (młodsza grupa wiekowa dopiero Go poznaje), ale był wskazówką jak dawać świadectwo życia ponadczasowymi wartościami – prawdą, dobrem, miłością.

Zmagania konkursowe wyłoniły 34 laureatów z poszczególnych kategorii wiekowych. Finaliści otrzymali dyplomy i cenne nagrody z rąk ks. Prałata Marka Babuśki, które zostały ufundowane przez proboszczów parafii dekanatu strzegomskiego. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach religijnych, a nade wszystko w zdobywaniu szczytów świętości – jak bł. Jan Paweł II.

Ewa Miałkowska
Animator katechetów dekanatu strzegomskiego

WYNIKI DEKANALNEGO KONKURSU „JAN PAWEŁ II, KTÓREGO ZNAM”

Konkurs plastyczny