Get Adobe Flash player

Zaproszenie na X Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę

28 marca 2014 r.

Świdnica, dnia 13 lutego 2014 r.
L. dz. 195/2014

ZAPROSZENIE NA X DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ MATURZYSTÓW DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ
28 marca 2014 r.

 

Drodzy Maturzyści,

bieżący rok jest czasem szczególnym ze względu na wyjątkowe wydarzenie, jakim będzie kanonizacja naszego wielkiego Rodaka – bł. Jana Pawła II w dniu 27 kwietnia. Papież był zawsze blisko młodych ludzi i ich problemów, często się z nimi spotykał. O młodych ludziach powiedział: Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła! Wy jesteście moją nadzieją! (22.10.1978 r.). Z polską młodzieżą spotykał się zawsze, ilekroć przybywał do ojczyzny. Pamiętne są jego spotkania na Jasnej Górze, gdzie Matce Bożej zawierzał losy swoich rodaków.

W duchowej łączności z przyszłym świętym pragniemy się spotkać na Jasnej Górze w czasie ostatnich przygotowań młodzieży maturalnej do pierwszego ważnego egzaminu. Zapraszam Was na pielgrzymkę młodzieży maturalnej diecezji świdnickiej do Jasnogórskiej Królowej Polski, która odbędzie się już po raz dziesiąty 28 marca br. (piątek). Z naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, że pielgrzymka ta jest bardzo potrzebna Wam jako chwila wyciszenia, modlitwy i zawierzenia Waszej przyszłości Jasnogórskiej Królowej Polski. Chcemy się modlić w intencji tegorocznych maturzystów: przede wszystkim o pomyślny przebieg próby, jaka przed Wami stoi, a także o światło Ducha Świętego dla wyboru Waszej dalszej drogi życiowej zgodnie z wolą Bożą.

Papież Franciszek skierował do młodzieży słowa, które trzeba odczytać jako szczególne zadanie: Proszę was, abyście byli budowniczymi świata, byście podjęli trud na rzecz lepszego świata. Droga młodzieży, proszę was: nie patrzcie na życie „z balkonu”, zaangażujcie się w nie – Jezus nie stał na balkonie, zanurzył się w życiu – nie patrzcie na życie „z balkonu”, zanurzcie się w nim jak Jezus. (Homilia podczas czuwania z młodzieżą na Copacabana, 27.07.2013 r).

Przybądźcie chętnie z Waszymi duszpasterzami, katechetami, nauczycielami, wychowawcami i rodzicami na wspólne spotkanie z Maryją – naszą Matką i Jasnogórską Królową naszego Narodu, do której pielgrzymują Polacy w ważnych chwilach swojego życia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 Eucharystią w kaplicy Cudownego Obrazu. Następnie wysłuchamy konferencji w auli Ojca Kordeckiego. Po Eucharystii będzie miał miejsce uroczysty akt zawierzenia maturzystów Matce Bożej. Spotkanie zakończymy podążaniem Drogą Krzyżową na Wałach Jasnogórskich. W sposób szczególny zachęcam Was do pełnego uczestnictwa w Eucharystii przez przyjęcie Komunii św. w intencjach, jakie nosicie w sercach – w miarę możliwości skorzystajcie z sakramentu pokuty i pojednania w Waszych parafiach, by przyjąć Chrystusa do swojego serca i z Nim iść przez życie.

Na trud Waszego pielgrzymowania z serca wszystkim błogosławię

Wasz Pasterz

+Ignacy Dec
Biskup Świdnicki

____________________________________________________________

Powyższe zaproszenie na Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę należy odpowiednio wcześniej przekazać młodzieży podczas katechezy i odczytać podczas wszystkich Mszy św. w niedzielę, 9 marca br.

Księży Proboszczów proszę o ułatwienie Księżom Wikariuszom i Katechetom wzięcia udziału w pielgrzymce. Oczekujemy przybycia młodzieży ze wszystkich szkół maturalnych. Proszę o zachęcenie młodzieży do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, by w ten sposób przygotowała się do pełnego uczestnictwa w Eucharystii.

Przewodników proszę o zgłoszenie grupy w punkcie rejestracyjnym przy wejściu do auli O. Kordeckiego.

ks. dr Marek Korgul
Wikariusz Biskupi ds. Katechezy

 

____________________________________________________________

 

PROGRAM
X PIELGRZYMKI MATURZYSTÓW DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ
28 marca 2014 r.

 

godz. 11.00     – Eucharystia w kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem i z homilią JE Ks. Biskupa Ignacego Deca

– Akt oddania się Maturzystów Diecezji Świdnickiej opiece Matce Bożej Jasnogórskiej (młodzież)

– Akt zawierzenia Maturzystów Diecezji Świdnickiej Matce Bożej Jasnogórskiej Polski (biskup)

– czas na skorzystanie z sakramentu Pokuty i Pojednania posiłek, zwiedzanie Jasnej Góry (np. skarbiec, arsenał, sala rycerska, muzeum, ośrodek powołaniowy)

godz. 13.00     – recepcja grup

– konferencja w auli ojca Kordeckiego: ks. Krzysztof Iwaniszyn (WSD Świdnica)

godz. 14.15     – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

godz. 15.30     – Zakończenie pielgrzymki.

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online