Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na XVIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2014 roku

Świdnica, dnia 8 stycznia 2014 r.
L. dz. 9/2014

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego
na XVIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2014 roku

Przed nami kolejny Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Przypada on w Kościele powszechnym tradycyjnie w święto Ofiarowania Pańskiego. Po raz pierwszy będziemy go obchodzić w duchowej łączności z papieżem Franciszkiem. W swojej pierwszej adhortacji apostolskiej napisał on, że radość Ewangelii napełnia serce oraz całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Z Jezusem Chrystusem rodzi się zawsze i odradza radość. (Franciszek, Evangelii gaudium, wstęp). Osoby konsekrowane stanowią wielki skarb w Kościele, a ich codzienne spotykanie się z Chrystusem oraz wieloraka gorliwa posługa przybliża do Chrystusa i odradza radość w tych, z którymi się na co dzień spotykają.

Serdecznie zapraszam Wszystkich Diecezjan, by w święto Ofiarowania Pańskiego w swoich wspólnotach parafialnych dziękowali dobremu Bogu za dar osób konsekrowanych i za ich służbę Kościołowi. W katedrze świdnickiej uczynimy to 2 lutego podczas uroczystej Eucharystii o godz. 10.00. Osoby konsekrowane ponowią wówczas swoje śluby zakonne. Zapraszam Was, drogie Siostry, Ojcowie i Bracia zakonni oraz każdego, kto ma taką możliwość, do katedry na wspólną modlitwę w intencji osób konsekrowanych o wierność i wytrwanie w powołaniu, o Boże błogosławieństwo dla nich, a także o nowe, święte i liczne powołania do życia konsekrowanego.

Przypominam, że w święto Ofiarowania wierni tradycyjnie wspierają zakony kontemplacyjne. Już teraz dziękuję Wam za ofiary, jakie złożycie w tym dniu do puszek. Będzie to wydatna pomoc szczególnie dla Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Kłodzku i w Ząbkowicach Śl.

Wszystkie Osoby Życia Konsekrowanego polecam opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Świdnickiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa

† Ignacy DEC
BISKUP ŚWIDNICKI

_______________________________________________________________

Świdnica, dnia 9 stycznia 2014 r.

Z A R Z Ą D Z E N I E

Niniejsze zaproszenie Księdza Biskupa Świdnickiego należy przekazać wiernym w niedzielę 26 stycznia 2014 r. w ramach ogłoszeń duszpasterskich. Księży proboszczów parafii świdnickich oraz przedstawicieli parafian bardzo proszę o przybycie na Eucharystię do katedry. Ofiary zebrane w tym dniu do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych proszę przekazać do kasy kurialnej.

† Adam BAŁABUCH
WIKARIUSZ GENERALNY