Zimowe rekolekcje dla katechetów

Strzegom 7-9 lutego 2014 r.

INFORMACJA O REKOLEKCJACH DLA KATECHETÓW

Strzegom 7 – 9 lutego 2014 r.

Wydział Katechetyczny Świdnickiej Kurii Biskupiej informuje, że rekolekcje dla katechetów odbędą się w dniach 7 – 9 lutego 2014 r. w domu rekolekcyjnym Sióstr Elżbietanek w Strzegomiu, ul. ks. Prałata St. Siwca 3 (koło bazyliki św. Ap. Piotra i Pawła) prowadzi ks. mgr lic. Damian Mroczkowski.

Istnieje możliwość skorzystania z ćwiczeń rekolekcyjnych w ramach formacji stałej katechetów (przypominamy o obowiązku uczestnictwa każdego katechety w takich rekolekcjach raz na 3 lata).

Rekolekcje rozpoczynają się w pierwszym dniu o godz. 15.00, a kończą w ostatnim po obiedzie - ok. godz. 15.00. W programie przewidziana jest m.in. codzienna Eucharystia z homilią, adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa, medytacja, konferencje ascetyczne, okazja do skorzystania z sakramentu Pojednania, a także spotkanie poświęcone aktualnym sprawom katechetycznym.

Prosimy zabrać ze sobą śpiewniki (ew. książeczki do nabożeństwa), Liturgię Godzin, różaniec, Pismo św., notatniki i przybory do pisania.

Informujemy, że na zakończenie rekolekcji katecheci otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w rekolekcjach formacyjno-szkoleniowych.

Koszty będą się kształtowały w granicach ok. 150 zł (w zależności od liczby uczestników).

Prosimy, aby się dobrze zastanowić, podjąć decyzję i nie wycofywać się w ostatniej chwili z udziału w ćwiczeniach (względy organizacyjne).

Ze względu na charakter rekolekcji z zasady nie przewidujemy tzw. „rekolekcji z dojazdu”.

Udział w rekolekcjach należy zgłaszać koniecznie do dnia 15 stycznia 2014 r. wyłącznie w Wydziale Katechetycznym Kurii Świdnickiej (nie do sióstr!): tel. (74) 85-64-404 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00 lub pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ks. Marek Korgul
Dyrektor Wydziału Katechetycznego