Szkolenie dla katechetów planujących rozpoczęcie lub odbywających awans zawodowy

INFORMACJA DLA KATECHETÓW NA TEMAT AWANSU ZAWODOWEGO - ŚWIDNICA, 27 czerwca 2013 r.

Wydział Katechetyczny informuje, że organizujemy szkolenie dla katechetów odbywających aktualnie staż na nauczyciela mianowanego i dyplomowanego lub planujących rozpoczęcie takiego stażu w roku szkolnym 2013/2014. Odbędzie się ono w dniu 27 czerwca (czwartek) br. w auli Świdnickiej Kurii Biskupiej. Rozpoczęcie o godz. 16.00.

Udział w szkoleniu jest obowiązkowy dla wszystkich katechetów, którzy odbywają staż lub go planują, a jeszcze nie wzięli udziału w postępowaniu egzaminacyjnym lub kwalifikacyjnym. W szkoleniu należy wziąć udział niezależnie od tego, czy ktoś uczestniczył już w tego rodzaju szkoleniu organizowanym przez inne instytucje (poza Wydziałem Katechetycznym). Wymóg ten związany jest ze specyfiką przedmiotu: nauczanie religii (czego nie biorą pod uwagę szkolenia nauczycieli innych przedmiotów) i jest podyktowany wcześniejszymi doświadczeniami wynikającymi z udziału w tego typu postępowaniach.

Szkolenie będzie poświęcone szczegółowym sprawom związanym z przygotowaniem dokumentacji, planu rozwoju zawodowego, sprawozdania z jego realizacji oraz wniosku o postępowanie kwalifikacyjne lub egzaminacyjne, a także z samym postępowaniem egzaminacyjnym i kwalifikacyjnym z uwzględnieniem specyfiki nauczania religii w szkole.

Udział w szkoleniu jest warunkiem uzyskania pozytywnej oceny (merytorycznej) pracy katechety ubiegającego się o awans.

W programie: Modlitwa popołudniowa z Liturgii Godzin, szkolenie, możliwość zadawania pytań, poczęstunek.

Przewidywane zakończenie szkolenia - ok. godz. 18.00

Ze względów organizacyjnych zgłoszenia należy kierować wyłącznie do Wydziału Katechetycznego do dnia 17 czerwca 2013 r.:

· telefonicznie (74) 85 64 404

· lub pocztą elektroniczną na niezmienny adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ks. Marek Korgul
Dyrektor Wydziału Katechetycznego