Propozycje Wydawnictwa WAM dla katechetów - Adwent 2013

WAM

WYDAWNICTWO WAM
e-letter katechetyczny WAM (Adwent 2013)

Drodzy Katecheci,

nakładem naszego Wydawnictwa ukazała się książka "Alfabet Franciszka". To zbiór wypowiedzi ojca świętego z pierwszych miesięcy jego pontyfikatu. Od dnia wyboru do Światowych Dni Młodzieży w Rio. Od A do Ż. Od "Abrahama" do "Żywych kamieni".

Zapraszam również do zapoznania się z innymi nowościami duszpasterskimi i katechetycznymi m. in. nową serią kolorowanek.

Życząc owocnego czasu Adwentu serdecznie pozdrawiam.

Koordynator katechetyczny
Wydawnictwa WAM

Alfabet Franciszka

Zebrał i opracował Piotr Żyłka
Książka

Nowocześnie wydana książka, która może być:
  • wartościowym prezentem urodzinowym, imieninowym lub świątecznym;
  • pamiątką z okazji przyjęcia sakramentu bierzmowania;
  • nagrodą w konkursie religijnym.

Więcej informacji, kliknij tutaj »

Filmowe godziny wychowawcze cz. 2

Tomasz Mucha (reż.)
"Obiecałeś", "Czcij ojca swego i matkę swoją", "Nie zabijaj","Miłość"
płyta DVD

Filmy edukacyjne dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Dotyczą problemów, z którymi młody człowiek spotyka się w codziennym życiu. Przedstawione historie prowokują i zachęcają do dyskusji.
Ww. filmy znajdują się również na płycie DVD przygotowanej do wybranych jednostek lekcyjnych z podręcznika do religii dla 2 klasy gimnazjum "Jestem z wami".

Zwiastuny filmów oraz scenariusze lekcji do pobrania za darmo z wykorzystaniem filmów. Kliknij tutaj »

Apostołowie Jezusa

Przemysław Sałamacha (teksty oraz ilustracje)
kolorowanka

Obrazki do kolorowania, które mogą być pomocą na lekcjach religii w szkole podstawowej specjalnej oraz masowej. Cena jednej książeczki to niecałe 5.00 zł.

Serię tworzą tytuły:
  • Święta Rodzina
  • Jan Chrzciciel
  • Apostołowie Jezusa
  • Jezus czyni cuda
  • Jezus przywraca życie i uzdrawia
  • Święty Franciszek
Więcej informacji, fragmenty książeczek. Kliknij tutaj »

Rozważania na cały adwent

Peter-Hans Kolvenbach SJ
książka

Inspiracje do medytacji nad fragmentami Ewangelii z codziennej liturgii: wszystkich niedziel Adwentu roku A, B i C, dni powszednich, uroczystości, świąt i wspomnień świętych przypadających w tym okresie, a także Pasterki oraz Uroczystości Bożego Narodzenia.

Więcej informacji, kliknij tutaj »

7 minut na ambonie

Ks. Marian Bendyk
Homilie na rok A. Żyć w duchu Ewangelii
książka

Zobacz inne propozycje homilii na rok A.Kliknij tutaj »

PS.

pakiet1.
Przygotowującym jasełka proponujemy nasze płyty z kolędami i pastorałkami. Niektóre z nich zwierają wersje instrumentalne (podkłady muzyczne do śpiewania).
Pełna lista kolęd - kliknij tutaj »

2.
Katechetów i wychowawców młodzieży zapraszamy 11 grudnia br. (środa) do Krakowa na seminarium UWAGA ŻYCIE! Jak rozmawiać z młodzieżą o tym co ważne. Udział jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają filmową niespodziankę.
Szczegóły - kliknij tutaj »

Potrzebujesz więcej informacji na temat oferty katechetycznej Wydawnictwa WAM napisz lub zadzwoń!

Koordynator Katechetyczny Wydawnictwa WAM
tel. 12 62 93 249, kom. 601 660 676