Grudzień 2012

GRUDZIEŃ 2012

2 (ndz)  - I Niedziela Adwentu. Rozpoczęcie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary za rozprowadzane świece wigilijne przeznaczone są na zimowiska i kolonie letnie dla najbiedniejszych dzieci i młodzieży.
3 (pn) – Bierzmowanie dla osób, które z różnych względów nie przystąpili do tego sakramentu w swojej parafii – kościół NMP Królowej Polski w Świdnicy o godz.17:00
8 (sb) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Obłóczyny kleryków roku III WSD. Święto patronalne Ruchu Światło-Życie.
8 (sb) – adwentowy dzień skupienia Akcji Katolickiej
8-9 (sb-ndz) – Adwentowy Diecezjalny Dzień Skupienia młodzieży
9- (ndz) II Niedziela Adwentu.
Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie, zbiórka pieniężna do puszek na potrzeby kościoła na Wschodzie.
13 (czw) - Dzień Modlitw za Ofiary stanu Wojennego.
15 (sb) – Adwentowy dzień skupienia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
21 (pt) Opłatek diecezjalny w Kurii Biskupiej w Świdnicy o godz. 10.00
24 (pn) Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęca się do zorganizowania
w parafiach wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych i potrzebujących. Msza św. Pasterska w Katedrze Świdnickiej o godz. 24:00.
Imieniny Księdza Biskupa Adama Bałabucha.
25 (wt) Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
28 (pt) w Święto Świętych Młodzianków Męczenników - w parafiach Nabożeństwa Ekspiacyjne przed Najświętszym Sakramentem za grzechy wobec Daru Życia.
30 (ndz) Święto Świętej Rodziny. W parafiach Msze św. w intencji rodzin
z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwem małżonków. Święto patronalne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Domowego Kościoła.
31 (pn) Zakończenie roku kalendarzowego. Zachęca się w parafiach do odprawienia nabożeństwa eucharystycznego dziękczynno-błagalnego z odśpiewaniem „Te Deum” i „Suplikacji”.