Kwiecień 2012

KWIECIEŃ

5-8 Święte Triduum Paschalne. Wielkanocne Dzieło „Caritas” - będą rozprowadzane wielkanocne świece; ofiary z ich sprzedaży przeznaczone są na wsparcie biednych.
5 (cz) Wielki Czwartek – o godz. 9.00 w katedrze świdnickiej uroczysta Msza św. Krzyżma pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego, koncelebrowana przez kapłanów. Poświęcenie olejów i odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. W katedrze Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.
6 (pt) Wielki Piątek Męki Pańskiej. Liturgia Męki Pańskiej w Katedrze o godz.18:00
7 (sb) Wielka Sobota. Wieczorem w katedrze o godz. 20: 00 Liturgia Wigilii Paschalnej
8 (ndz) II Msza św. z Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego z procesją rezurekcyjną w katedrze o godz. 6:00.
12-14 (czw-sb) – ogólnopolski etap XXIII Olimpiady teologii katolickiej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych (Koszalin)
14 (sb) – VIII diecezjalna pielgrzymka katechetów i nauczycieli – godz. 11.00
15 (ndz) - II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego; Międzynarodowe Święto „Caritas”. Zbiórka do puszek na dzieła charytatywne Caritas Diecezji Świdnickiej.
19 (cz) – VII rocznica wyboru Benedykta XVI
21 (sb) – pielgrzymka dekanatu Ziemi Kłodzkiej do Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej
22 (ndz) – III niedziela wielkanocna – Niedziela Biblijna. Początek Tygodnia Biblijnego
27 (pt) – spotkanie dekanalnych duszpasterzy nauczycieli
27 (pt) – narodowy dzień pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka
28 (sb) – inauguracja sezonu pielgrzymkowego – otwarcie szlaku im. Bł. Gerharda Hirschfeldera (Kudowa-Wambierzyce)
28 (sb) - pielgrzymka dekanatu Ziemi Kłodzkiej do Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej
28 (sb) – sympozjum z udziałem delegatów parafialnych rad duszpasterskich – Świdnica
29 (ndz)  - IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza. Wyjazdy powołaniowe do parafii. Rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Zbiórka do puszek na WSD Diecezji Świdnickiej.