Luty 2012

LUTY 2012

2 (cz) Święto Ofiarowania Pańskiego – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Odnowienie ślubów zakonnych wszystkich zgromadzeń żeńskich i męskich pełniących posługę duszpasterską na terenie Diecezji Świdnickiej. Msza św. w Katedrze Świdnickiej o godz. 11.00. Zbiórka pieniężna do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych. Błogosławieństwo świec dla dzieci pierwszokomunijnych.
3-5 (pt-ndz) - Rekolekcje dla młodzieży męskiej - WSD Świdnica
11 (sb) Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – XVIII Światowy Dzień Chorego – w parafiach nabożeństwa z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. W katedrze świdnickiej o godz. 11: 00. Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa, koncelebrowana przez kapelanów szpitalnych i księży proboszczów miasta Świdnicy z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych
10 (pt) – spotkanie dekanalnych duszpasterzy Służby Liturgicznej
18 (sb) – diecezjalny turniej tenisa stołowego dla Służby Liturgicznej- Ząbkowice
19-25 45. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu „Rodzina szkołą trzeźwości”
22 (śr) – Środa Popielcowa – uroczyste rozpoczęcie okresu Przygotowania Paschalnego – W parafiach zaleca się spotkania duszpasterskie z bractwami trzeźwościowymi i klubami AA. Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.