Sesja formacyjna STRATEGIA EWANGELIZACJI W KOŚCIELE

"Jak glina w ręce garncarza" (Syr 33,13)

• Kłodzko, 30 stycznia 2016
  • Sesję poprowadzi ks. Krzysztof Kralka SAC
  • Miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (budynek C) ul. Bohaterów Getta 6
  • Koszty organizacyjne (+obiad): 35 zł
  • Zapisy (do 26.01): goo.gl/forms/s7g1eUtc9B

Program sesji :

• 9.30  Recepcja
  • 10.00 – 10.30  Modlitwa uwielbienia
  • 10.30 – 13.00  Blok konferencyjny
  • 13.00 – 14.00  Przerwa obiadowa
  • 14.00 – 14.50  Konferencja
  • 15.00 – 15.45  Koronka do Miłosierdzia Bożego; panel dyskusyjny
  •
  • 16.00 – 17.00  Modlitwa o odnowienie charyzmatów i uzdolnienie do ewangelizacji
  • 18.00  Eucharystia jedności wspólnot z modlitwą o uzdrowienie

( kościół Wniebowzięcia NMP, Pl. Kościelny 9)

ks. Krzysztof Kralka SAC

Urodził się 5 listopada 1980 r. w Kielcach. Studiował historię na Akademii Świętokrzyskiej. W 2012 r. doświadczył nawrócenia i wstąpił do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni), w którym w 2009 r. przyjął święcenia kapłańskie. Pracuje w Lublinie. Założył Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji (której jest dyrektorem) oraz zespół Razem za Jezusem. Jest również założycielem i moderatorem wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”. Głosi rekolekcje w kraju i za granicą. Jego homilie i prowadzone przez niego wieczory uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie gromadzą rzesze ludzi.

Jest autorem książek: „Sposób na niebo”, „Drogowskazy miłości”, „Drogowskazy wiary”, „Prawda – wolność – życie”, „Słowo, które uzdrawia”, „Most na drugi brzeg” oraz „Małżeństwo poddane Chrystusowi”.

150 lecie Chrztu Polski

1. Baner Jubileuszu 1050 – rocznica Chrztu Polski
  1. Tytuł: oficjalna strona Jubileuszu 1050 – rocznicy Chrztu Polski

1. Tytuł: Program ramowy obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski

Link:

1. Tytuł: Nowe życie w Chrystusie - List Pasterski Episkopatu Polski na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski

List Pasterski Episkopatu Polsk

1. Tytuł: Modlitwa Jubileuszowa 1050. Rocznicy Chrztu Polski

Boże nasz Ojcze,

w roku jubileuszu Chrztu Polski

dziękujemy za łaskę wiary,

za Twoje wejście w dzieje każdego z nas i naszej Ojczyzny,

za łaskę, która nam nieustannie towarzyszy.

Jezu Chryste, Synu Boży,

Ty jesteś Panem i Zbawicielem każdego z nas.

Pragniemy i prosimy,

abyś kierował całym naszym życiem

osobistym, rodzinnym i społecznym.

Duchu Święty, źródło życia i miłości,

wołamy o Twoje dary i charyzmaty,

abyśmy mogli poznawać Prawdę,

kochać Kościół,

służyć braciom i siostrom miłością ofiarną

i odważnie głosić współczesnemu światu Dobrą Nowinę.

Maryjo, nasza Matko i Królowo,

święci Patronowie naszej umiłowanej Ojczyzny,

wspierajcie nas swoim wstawiennictwem,

abyśmy dochowali wierności łasce chrztu świętego.

Boże w Trójcy Świętej Jedyny,

bądź uwielbiony,

w naszej historii,

teraz

i na wieki wieków.

Amen

Zaproszenie na XI Pieszą Pielgrzymkę diecezji świdnickiej

W kwietniową niedzielę Miłosierdzia Bożego przeżywaliśmy wielką radość, że nasz Rodak, błogosławiony Jan Paweł II, został włączony w poczet ŚWIĘTYCH. Dwa miesiące później zachwycaliśmy się rekolekcjami ewangelizacyjnymi całej diecezji z racji 10- rocznicy jej istnienia. Jesteśmy dumni, że Diecezję Świdnicką powołał do istnienia Święty Papież Jan Paweł II. Nie zapomnimy charyzmatycznych kapłanów, Antonello i Enrique z Brazylii. Nie zapomnimy rekolekcji kapłańskich w Wambierzycach, entuzjastycznego święta młodych w Dzierżoniowie i wreszcie nie zapomnimy ostatniej niedzieli czerwca na stadionie w Świdnicy, gdzie nas przybyło ponad 6 tysięcy.

Obecnie przyszedł czas, aby to podwójne „dziękujemy” zwieńczyć trzecim „dziękuję” – tym razem na 11 Pieszej Pielgrzymce do Jasnogórskiej Królowej i Matki. Główny nurt pielgrzymkowy wyjdzie na pątniczy szlak 31 lipca. Spotkamy się tego dnia w katedrze świdnickiej na Mszy św. o godz. 10.00. „Ziemia Wałbrzyska” wyjdzie od siebie dzień wcześniej. „Ziemia Kłodzka”- jak główny nurt, 31 lipca, tyle, że z Kłodzka. 1 sierpnia dołączy w Ząbkowicach „Ziemia Ząbkowicka”. Połączymy się wszyscy razem w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach, 2 sierpnia, na Mszy św. o godz. 6.00 rano. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby mimo wszelkich obaw i przeszkód koniecznie pójść na pielgrzymkę. Kto nie może fizycznie, niech przyłączy się do nieocenionej grupy Siódmej Duchowego Wsparcia. Naprawdę mamy za co dziękować. Mamy za co przepraszać, ale jeszcze bardziej mamy o co prosić. Przez Polskę przewala się teraz potężna fala tsunami zabójczego bezbożnictwa. Zagrożona jest nie tylko doczesność każdego, ale jeszcze bardziej wieczność.  „MUSICIE BYĆ MOCNI!” – żądał od nas Święty Papież. Nasza moc jest tylko z Boga i w Bogu. Na pielgrzymce będziemy się „uczyć Boga, będziemy się uczyć Chrystusa” – jak mawiał św. Jan Paweł II. Będziemy się uczyć mieć Go między nami.

Do Częstochowy dojdziemy 9 sierpnia. Od godz. 7.30 wchodzimy na Jasną Górę. O godz. 9.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu odprawimy uroczystą Mszę św. na zakończenie pielgrzymki. Niech na tę – jak mówią pielgrzymi - „koronacyjną Mszę św.” - przyjedzie cała diecezja. Do zobaczenia na trasie i do zobaczenia u Najświętszej Matki!

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie internetowej www.pielgrzymka-swidnicka.pl,

na stronie internetowej naszej diecezji.

Wasz biskup

+ Ignacy Dec

ZARZĄDZENIE

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego należy odczytać podczas wszystkich Mszy św. w niedzielę, 13 lub 20 lipca, we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji świdnickiej.

+Adam Bałabuch
Wikariusz Generalny

Zaproszenie na XI Pieszą Pielgrzymkę diecezji świdnickiej

na stronie internetowej naszej diecezji.

Wasz biskup

+ Ignacy Dec