Get Adobe Flash player

Komunikat Biskupa Świdnickiego z okazji 45. Niedzieli Środków Społecznego Przekazu

do odczytania w niedzielę, 18 września

 


Drodzy Diecezjanie,

W niedzielę, 18 września Kościół w Polsce przeżywa 45. niedzielę  Środków Społecznego Przekazu. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez mediów. Radio, prasa, telewizja oraz internet to nieodłączna część życia  każdego człowieka. Światowy dzień Środków Masowego Przekazu to coroczna okazja do uświadomienia sobie, jak ważną funkcję pełnią media. Celem tego święta jest m.in. zobrazowanie potencjalnych zagrożeń poprzez informacje, jakie mogą być przekazywane za pośrednictwem mediów oraz przeciwdziałanie temu zjawisku.

W ten dzień wspieramy naszą modlitwą i składanymi do puszek ofiarami katolickie środki społecznego przekazu. Na terenie naszej diecezji nadaje swój program  Katolickie  Radia Rodzina - rozgłośnia Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Świdnickiej. Dziękuję za wieloletnie wsparcie naszej rozgłośni  i ofiary złożone dzisiaj do puszek, które zostaną przeznaczone na dalszy rozwój Radia Rodzina.

W najbliższym czasie przystąpimy do utworzenia własnego studia Radia Rodzina w Świdnicy. Dzięki temu będziemy mogli przekazywać więcej informacji z życia naszej diecezji i podjąć transmisję codziennej Mszy św. z katedry świdnickiej. Chcemy też zadbać, by Radio Rodzina było słyszane na terenie całej diecezji.

Serdecznie proszę o modlitwę w intencji owocnej ewangelizacji poprzez katolickie media.

+Ignacy Dec
Biskup Świdnicki

 

Powyższy komunikat Biskupa Świdnickiego należy odczytać w niedzielę, 18 września, w ramach ogłoszeń parafialnych podczas wszystkich Mszy św.

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online