Pielgrzymka do Ziemi Świętej - 28.02-7.03 2015 r.

P  R  O  G  R  A  M

PIELGRZYMKI   DO  ZIEMI  ŚWIĘTEJ

28.02. – 07.03.2015

DZIEŃ 1 – BAZYLIKA GROBU ŚWIĘTEGO

Rankiem odprawa i odlot do Ziemi Świętej. Po przylocie transfer z lotniska Ben Gourion
w Tel-Avivie do Betlejem. Po drodze zatrzymamy się w Jerozolimie. Pójdziemy do Bazyliki Grobu Świętego. Zwiedzimy Bazylikę, pomodlimy się na Kalwarii i przy Grobie Świętym. Msza Święta w Jerozolimie. (O,N)

DZIEŃ 2 – JEROZOLIMA (Góra Oliwna – Syjon Chrześcijański)

Po śniadaniu, pojedziemy na Górę Oliwną, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Staniemy przy świątyni Wniebowstąpienia, odmówimy Modlitwę Pańską
w kościele Pater Noster, odwiedzimy piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego,  pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia NMP. Pojedziemy na Syjon Chrześcijański, zwiedzimy kościół Św. Piotra  in Gallicantu, Wieczernik i grób Dawida. Msza Święta w Jerozolimie. (Ś,O,N)

DZIEŃ 3 –  JEROZOLIMA (kościół św. Anny, Droga Krzyżowa, Wzgórze Świątynne)

Dzień rozpoczniemy od nawiedzenia kościoła św. Anny. Następnie Droga Krzyżowa - pójdziemy drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Będziemy ponownie w Bazylice Grobu Świętego. Przyjdziemy do Ściany Płaczu, zobaczymy Wzgórze Świątynne. Msza Święta
w Jerozolimie. (Ś,O,N)

DZIEŃ 4 – BETLEJEM – AIN KAREM

Nawiedzimy Bazylikę i Grotę Narodzenia Pańskiego. Odwiedzimy także kościół św. Katarzyny i Grotę Mleczną. Będziemy też na Polu Pasterzy. Po południu pojedziemy do Ain Karem, gdzie odwiedzimy kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i zwiedzimy kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Msza Święta w Betlejem. (Ś,O,N)

DZIEŃ 5 – PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE

Rankiem przyjedziemy do Betanii, gdzie odwiedzimy kościół św. Łazarza. Następnie przez Pustynię Judzką udamy się nad rzekę Jordan by zobaczyć miejsce Chrztu Pana Jezusa. Później pojedziemy nad Morze Martwe, gdzie  będziemy odpoczywać, korzystając
z niezwykłej kąpieli. W drodze powrotnej do hotelu zatrzymamy się przy Qumran na krótką prelekcję. Msza Święta w Betanii lub na pustyni. (Ś, O,N)

DZIEŃ 6 – GALILEA

Po śniadaniu dotrzemy do majestatycznej Góry Tabor. Na jej szczyt wjedziemy taksówkami. Nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego, będziemy też podziwiać piękną panoramę okolicy. Następnie przyjedziemy do Tyberiady, skąd statkiem popłyniemy przez Jezioro Galilejskie. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra i ruiny synagogi. Będziemy też w Tabgha - gdzie odwiedzimy kościół Prymatu św. Piotra i kościół Rozmnożenia Chleba. Przyjedziemy na Górę Błogosławieństw – pomodlimy się
w urokliwym kościele i zobaczymy wspaniałą panoramę okolicy i Jeziora Galilejskiego. Msza Święta na Górze Ośmiu Błogosławieństw.  (Ś,O,N)

DZIEŃ 7 – GALILEA

Po śniadaniu pojedziemy do Nazaretu. Będziemy modlić się w pięknej Bazylice Zwiastowania, zobaczymy Grotę Zwiastowania, będziemy też w kościele Św. Józefa.
Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej i Hajfy. Tu zwiedzimy Sanktuarium
oo. Karmelitów – Stella Maris i zobaczymy piękną panoramę okolicy. Msza Święta
w Nazarecie. (Ś,O,N)

DZIEŃ 8 – POWRÓT DO POLSKI Rankiem śniadanie i Msza Św. Przez Cezareę Nadmorską (krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym przy akwedukcie z czasów rzymskich) pojedziemy na lotnisko Ben Guriona, skąd odlecimy do Polski.

KOSZT: 3.390 zł + 100 $ USA

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, 7 noclegów
w hotelach *** w pokojach dwu lub trzyosobowych z łazienkami, 7 śniadań
i 7 obiadokolacji, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie), rejs statkiem przez Jezioro Galilejskie, taksówka na górę Tabor, opieka przewodnika. Ubezpieczenie NW i KL.

Ś = śniadanie, O = obiadokolacja,  N = nocleg

Koszt nie obejmuje dojazdu na lotnisko w KATOWICACH (dojazd autokarem wspólny).

NOCLEGI: 2 -  hotel w Galilei, 2 –  hotel w Jerozolimie (przy bramie Heroda – niedaleko Bożego Grobu, 2 – hotel w Betlejem

Organizatorem Pielgrzymki jest Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św.
w Wałbrzychu  i Katolickie Biuro Pielgrzymkowe z Warszawy.

ORGANIZATOR PIELGRZYMKI:                                                                       Ks. Prałat Andrzej RASZPLA – Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu.

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.  Przy zapisie zaliczka - 1.000 zł. Zgłoszenia można dokonywać telefonicznie: 074 841-33-46.  Zaliczkę wysłać przekazem pocztowym na adres:

Parafia Podwyższenia Krzyża Św. ul. Jana Pawła II 1; 58-314 Wałbrzych.

z dopiskiem ”Pielgrzymka do Ziemi Świętej”.

Dokładne informacje zostaną przekazane Pielgrzymom na spotkaniach.