Get Adobe Flash player

Wałbrzyska Droga Światła (na wzór EDK) - Wałbrzych, 22 IV

Parafia pw. św. Barbary w Wałbrzychu zaprasza na:

WAŁBRZYSKĄ DROGĘ ŚWIATŁA,

która odbędzie się  w  sobotę, dnia 22 kwietnia 2017 r.,  w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego.

Celem nabożeństwa jest uwielbienie Jezusa Zmartwychwstałego naszego Boga i Pana poprzez rozważanie fragmentów Pisma Świętego w 14 stacjach na wzór Drogi Krzyżowej. 

Modlić się będziemy  za mieszkańców Wałbrzycha i regionu, duszpasterzy, władze samorządowe oraz o zgodę i jedność w Ojczyźnie.

Modlitwa w drodze

Ekstremalna Droga Światła – wyruszy po Mszy Świętej w kościele p.w. św. Barbary w Wałbrzych  o godzinie 6.00 rano, a zakończy się w  kościele Zmartwychwstania Pańskiego. Trasa modlitwy i trudu wynosi ok. 43 km i biegnie przez Góry wałbrzyskie przygotowanym szlakiem. Kierowana jest tylko do osób pełnoletnich, odpowiednio przygotowanych fizycznie,  po wcześniejszym zgłoszeniu udziału.

Modlitwa  w kościele

Poranna Droga Światła – odprawiona będzie w kościele p.w. św. Barbary w Wałbrzych na Starym Zdroju, rozpocznie się mszą świętą o godzinie 6.00 rano (szczególnie na tą Mszę zapraszamy wszystkich tych, którzy w trasę wyruszyć nie mogą, choć chcą uczestniczyć w rozpoczęciu wydarzenia modlitewnego)

Wieczorna  Droga Światła – odprawiona będzie w kościele p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzych na Starym Zdroju, rozpocznie się mszą świętą o godzinie 18.00.

Zapisy na Ekstremalną część Drogi Światła można przesyłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem 728 980 138, a także w kancelarii parafialnej lub zakrystii parafii św. Barbary w Wałbrzychu.

Zachęcamy do modlitwy i powierzania Zmartwychwstałem Jezusowi naszego miasta i regionu, a szczególnie naszych parafii, prosząc o nawrócenie mieszkańców.

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online