Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na Pielgrzymkę Katechetów do Wambierzyckiej Królowej Rodzin - 9 kwietnia 2016 r.

Świdnica, 21 marca 2016 r.

L.dz. 369/2016

ZAPROSZENIE NA XII DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ KATECHETÓW
DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ WAMBIERZYCKIEJ KRÓLOWEJ RODZIN
9 KWIETNIA 2016 R.

Drodzy Katecheci,

od początku istnienia naszej diecezji katecheci pielgrzymują do sanktuariów znajdujących się na terenie Dolnego Śląska. W tym roku nasze pielgrzymowanie będzie miało miejsce w szczególnych okolicznościach: Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, 1050. rocznica Chrztu Polski i przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Kościół w Polsce zachęca nas do odkrywania „nowego życia w Chrystusie”.

W tym roku zapraszam Was, drodzy Katecheci, bardzo serdecznie na doroczną pielgrzymkę, którą będziemy przeżywać 9 kwietnia br. w sanktuarium Matki Bożej w Wambierzycach. Maryi, czczonej jako Królowa Rodzin będziemy zawierzać naszą rodzinę diecezjalną, katechetyczną, a także nasze rodziny, w których na co dzień żyjemy.

Będziemy prosić Matkę Bożą, by stale nam towarzyszyła i wypraszała potrzebne łaski do owocnego pełnienia posługi przepowiadania słowa Bożego i kształtowania wiary młodego pokolenia.

W oczekiwaniu na nasze wspólne pielgrzymowanie z całego serca Wam błogosławię

† Ignacy DEC
BISKUP ŚWIDNICKI

P R O G R A M

XII PIELGRZYMKI KATECHETÓW DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ

DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ RODZIN W WAMBIERZYCACH - 9 KWIETNIA 2016 r.

godz. 10.30 – przyjazd i recepcja

– okazja do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania

godz. 11.00  – Eucharystia pod przewodnictwem JE Ks. Biskupa Ignacego DECA (bazylika)

– akt oddania się katechetów diecezji świdnickiej Matce Bożej - katecheci