Zaproszenie na 45. Wrocławskie Dni Duszpasterskie - 27-28 sierpnia 2015 r.

Drodzy Katecheci, Czcigodni Kapłani!

Serdecznie zapraszamy do udziału w 45. Wrocławskich Dniach Duszpasterskich w dniach 27-28 sierpnia br. Tegoroczny temat sympozjum organizowanego przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu brzmi „Nowe życie w Chrystusie”.

Polecamy Waszej uwadze nową formułę WDD, która w tym roku będzie bardziej nastawiona na sprawy ważne dla praktyki duszpasterskiej i katechetycznej. Podczas dwudniowego sympozjum zaproponujemy jego uczestnikom nie tylko wykłady, ale i warsztaty. Ich zakres będzie obejmował m.in.: metodykę pracy z dziećmi i młodzieżą, ewangelizację, rozwój osobisty i tematykę organizacji Światowych Dni Młodzieży 2016.

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. bp Adam Wodarczyk, ks. dr Grzegorz Strzelczyk, dr hab. Monika Przybysz, a warsztaty poprowadzą m.in. o. Wojciech Żmudziński (Centrum Arrupe), ks. prof. PWT dr hab. Rajmund Pietkiewicz, Elżbieta Szumiło i członkowie wspólnoty „Miasto na Górze”.

Nowością będą również nabożeństwa: odnowienia sakramentu chrztu św. i bierzmowania. Drugiego dnia nabożeństwu towarzyszyć będzie indywidualne posłanie z błogosławieństwem na nowy rok pracy duszpasterskiej i katechetycznej.

Szczegółowy program WDD: www.dniduszpasterskie.pl

Rektor i zarząd PWT we Wrocławiu

**************

Udział we Wrocławskich Dniach Duszpasterskich jest formą doskonalenia zawodowego katechetów w ramach formacji permanentnej