Warsztaty liturgiczno-muzyczne - Dzierżoniów, 29 IX–1 X

„O Maryjo, prowadź nas do Źródła Miłosierdzia – Jezusa!”

Parafia św. Jerzego w Dzierżoniowie serdecznie zaprasza na warsztaty liturgiczno-muzyczne, które odbędą się w dniach od 29 września do 1 października br. Poprowadzą je wybitni i znani kompozytorzy muzyki liturgicznej: Hubert Kowalski i Piotr Pałka. Opiekunem duchowym wydarzenia będzie ks. Aleksander Radecki.

Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy śpiewem i muzyką chcą chwalić Boga i Najświętszą Maryję Pannę: chórzystów, solistów, osoby śpiewające w scholach oraz instrumentalistów.

Tematem przewodnim będzie „Maryja – Matka Miłosierdzia”.

Warsztaty będą towarzyszyć wyjątkowemu dla naszej parafii wydarzeniu, jakim będzie koronacja niezwykłego wizerunku Matki Boskiej Dzierżoniowskiej, która czuwa nad miastem i jego mieszkańcami już ponad 500 lat. Występ chóru z orkiestrą pod kierunkiem prowadzących kompozytorów uświetni tę uroczystość, która będzie miała miejsce 1 października o godz. 12.00. Po Mszy św. przewidziany jest również koncert uwielbienia ku czci Matki Miłosierdzia.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koszt uczestnictwa dla chórzystów: 20 zł, dla instrumentalistów bezpłatnie.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowy program warsztatów zostanie rozesłany mailowo, a także będzie dostępny na naszej stronie parafialnej na Facebooku:
www.facebook.com/swjerzydzierzoniow