Get Adobe Flash player

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na rowerowy "Rajd dla życia"

Przed nami ósmy już Rajd dla Życia w terminie od 30 czerwca do 9 lipca (przejazd od 1 do 7 lipca). Jedziemy ofiarując trud pielgrzymi oraz modlitwę w intencji życia poczętego. 

Czy zechcesz się do nas przyłączyć?
 
 
 
Niewiele wiesz na temat Rajdu? To Ci trochę opowiem: 
 
 Dzień rajdowy to jedynie 70-90 km, które pokonujemy przez 7 do 9 godzin, jak łatwo policzyć tempo nie jest zbyt szybkie i nawet laik rowerowy sobie poradzi. Po drodze są przerwy na wypoczynek, modlitwę, spotkanie z mieszkańcami miast oraz zwiedzanie. Karimaty i śpiwory oraz inne bagaże wiezie za nami bus, a śpimy w domach rekolekcyjnych, szkołach, w remizach strażackich i salkach parafialnych. Nie martw się, dbamy o to, by zawsze był dostęp do ciepłej wody. Po drodze korzystamy z gościnności KSMowiczów i mieszkańców, więc posiłki też mamy zapewnione. W tym roku mamy aż cztery trasy. Dwie rozpoczynają się w Gdańsku, a dwie w Oświęcimiu - wszystkie kończą się w Łodzi. Każda z nich ma odpowiednio: 510 km, 560 km, 580 km i 645 km. Wydaje Ci się, że to bardzo dużo? Na pierwszy rzut oka może tak, ale nasz najdłuższy przejazd liczył sobie 1070 km… :) zatem te są naprawdę lajtowe. A najlepsze jest to, że te kierunki są bardzo malownicze, np: Pomorze Gdańskie, Mierzeja Wiślana, Warmia, Mazury, Puszcza Kampinoska… i tak można by wymieniać i wymieniać. 
Na stronie www.rajddlazycia.pl i www.rajddlazycia.wordpress.com możesz poczytać i zobaczyć, jak było na Rajdzie w poprzednich latach. Znajdziesz tam nasze wspomnienia i zobaczysz, że to nic strasznego i jak wiele dobra można zrobić wypoczywając aktywnie :)
 
Myślę, że bez problemów sobie poradzisz! 
 
I już dziś możesz zgłosić swoje uczestnictwo. Wystarczy, że masz skończone 16 lat, otrzymasz zaświadczenia od lekarza rodzinnego i oczywiście masz sprawny rower. Nie musi być niewiadomo jak wyczynowy, bo poruszamy się po mało uczęszczanych drogach asfaltowych i szutrowych drogach leśnych. 

I co jedziemy? 
 
Jeśli tak, to wybierz sobie trasę, która najbardziej Ci odpowiada: 
 

Jeśli chcesz wyjechać z Gdańska (561 km) i zobaczyć wschodnią Polskę, to zapraszam do kontaktu z Biurem KSM Diecezji Legnickiej pod numerem telefonu 513 129 362 lub przez email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Koszt tegorocznej edycji to 250 zł. Koszt nie zawiera opłaty za dojazd do Gdańska.

A jeśli wolisz wyjechać z Gdańska (645 km) i zwiedzić zachodnią Polskę, to zapraszam do kontaktu z Biurem KSM Archidiecezji Lubelskiej pod numerem telefonu (81) 534 04 79 lub przez mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Koszt tegorocznej edycji to 300 zł. Koszt nie zawiera opłaty za dojazd do Gdańska.
 

Jeśli chcesz wyjechać z Oświęcimia (580 km) i zwiedzić wschodnią Polskę, to zapraszam do kontaktu z Łukaszem Feniszem (archidiecezja katowicka): 501 277 662 lub Wiktorią Kutą (archidiecezja częstochowska) 721 691 667. Koszt tegorocznej edycji to 150 zł. 

A jeśli wolisz wyjechać z Oświęcimia (510 km) i zwiedzić zachodnią Polskę, to zapraszam do kontaktu z Biurem KSM Archidiecezji Krakowskiej pod numerem telefonu 12 628 82 29 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..plKoszt to 250 zł. 
 
Przesyłam Ci plakaty zapraszające do tegorocznej edycji Rajdu i proszę o promocję na Facebooku. Dwa kliknięcia i tyle dobrego :)
 

Zatem, do zobaczenia na Rajdzie dla Życia!

A jeśli masz już w tym czasie jakieś plany, wyślij tę wiadomość do kogoś, kto mógłby pojechać z nami.

Z całego serca Ci dziękuję!

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online