Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na Diecezjalną Pielgrzymkę do Fatimy

Drodzy Diecezjanie,

w obecnym roku myśli i serca katolików na całym świecie szczególnie skierowane są ku Fatimie. Tam dokładanie przed stu laty Matka Boża za pośrednictwem trojga pastuszków przekazała dla świata niezwykłe orędzie. Chcemy w tej szczególnej dziejowej chwili razem jako wspólnota diecezjalna nawiedzić to wyjątkowe sanktuarium, które niezmiennie przyciąga pielgrzymów z całego świata. Zamysł odbycia diecezjalnej pielgrzymki do Fatimy zbiega się z potrzebą podziękowania Bogu i Matce Najświętszej za dar kończącej się niebawem w diecezji Jej peregrynacji w znaku Fatimskiej Figury. Figura Matki Bożej Fatimskiej odwiedziła już niemal wszystkie nasze parafie. Gorąco zachęcam wszystkich, komu warunki pozwalają, do włączenia się do naszego wspólnego dziękczynnego pielgrzymowania, które przewidziane jest na koniec października.

Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowe przygotowało dla nas na tę szczególną okazję dwie formy pielgrzymki:

• autokarową (22-31 X) wraz z nawiedzeniem m.in. sanktuarium w Lourdes) oraz
  • lotniczą (26-28 X).

Szczegółowe informacje dotyczące obu pielgrzymek są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej naszej diecezji.

Zapisy trwają do końca czerwca.

Mam nadzieję, że dane nam będzie w licznej reprezentacji przedstawicieli nasze diecezji, wspólnie: duszpasterze oraz wierni, którzy z taką ufnością powierzamy swoje sprawy Matce Bożej spotkać się w pod koniec października w sanktuarium w Fatimie by wypowiedzieć swoje dziękczynienie i zawierzyć się Niepokalanemu Sercu Maryi.

Powierzam wszystkich matczynemu wstawiennictwu Fatimskiej Pani i z serca błogosławię.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Powyższe zaproszenie Biskupa Świdnickiego należy odczytać w niedzielę, 11 VI oraz przypomnieć 18 i 25 VI w ramach ogłoszeń parafialnych na wszystkich Mszach Św.

+Adam Bałabuch

Wikariusz Generalny

1. Autokarowa Pielgrzymka do Fatimy na zakończenie Jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej i na zakończenie peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Diecezji Świdnickiej

Termin : 22-31.10.2017r.