Autokarowa pielgrzymka na czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę - Wałbrzych-Częstochowa, 30 VI-1 VII,

Z racji jubileuszu 300-lecia Koronacji Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Korony Polskiej, w piątek 30 czerwca br. wyruszy z naszej diecezji autokarowa pielgrzymka na jasnogórskie czuwanie Krucjaty Różańcowej o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu, co będzie miało miejsce właśnie w Kaplicy Cudownego Obrazu Królowej Polski w nocy z piątku 30 czerwca na sobotę 1 lipca.

Wyjazd z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Patronki Wałbrzycha, po modlitwie Anioł Pański o godz. 12:00. Droga wiedzie przez Świebodzice i Świdnicę, gdzie można się dosiadać.

Duchowym opiekunem wyjazdu jest ks. prałat Bogusław Wermiński.

W programie pielgrzymki będzie wspólna modlitwa w autokarze, Msza św. i Apel Jasnogórski, oraz samo czuwanie Krucjaty Różańcowej, które będzie trwało od zakończenia Apelu Jasnogórskiego do godz. 3:30.

W programie czuwania Krucjaty będzie Różaniec św. za Ojczyznę, Droga Krzyżowa i Msza św. za Ojczyznę o północy w klasycznym rycie rzymskim w uroczystość Przenajdroższej Krwi Chrystusa Pana, która w dawnym kalendarzu liturgicznym wypada właśnie 1 lipca, oraz nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

Koszt wyjazdu: 55 zł.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. tel. (74) 664-89-78. Można też zapisywać się telefonicznie.