Get Adobe Flash player

Otwarci na współpracę - zaproszenia dla stowarzyszeń i fundacji katolickich

OTWARCI NA WSPÓŁPRACĘ-ZAPROSZENIA DLA STOWARZYSZEŃ I FUNDACJI KATOLICKICH

 

Zarząd Fundacji „Katolicka Inicjatywa Berit” z siedzibą w Głuszycy serdecznie zaprasza organizacje katolickie (na prawach stowarzyszeń lub fundacji) z terenu Diecezji Świdnickiej do udziału w projekcie pt. "OTWARCI NA WSPÓŁPRACĘ". Projekt współfinansowany jest przez  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu FIO 2017. Jego ideą jest wzmocnienie potencjału 12 katolickich organizacji pozarządowych z 5 powiatów województwa dolnośląskiego: wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego oraz kłodzkiego.  Poprzez realizację działań edukacyjno-warsztatowych.

Uczestnicy projektu będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wyspecjalizowaną kadrę szkoleniową mającą uznanie zarówno na rynku ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Blok tematyczny  zajęć będzie dotyczył następujących dziedzin: zarządzania (strategicznego, organizacją, zasobami ludzkimi, projektami, finansami, ryzykiem i czasem), planowania, organizowania i kontrolowania podejmowanych w organizacjach działań, prawa (w tym dokumentacji formalno-prawnej), podejmowania różnych form współpracy (wewnątrzsektorowej, międzysektorowej oraz ze środowiskiem lokalnym), fundraisingu, marketingu oraz public relations, a także organizacji wydarzeń.

Ponadto, jednym z głównych rezultatów realizowanego zadania będzie zawiązanie Federacji „Katolickich Organizacji Pozarządowych”, którą utworzą organizacje biorące udział w projekcie.

Każda z organizacji przystępująca do projektu zgłasza po 3 przedstawicieli działających aktywnie na rzecz ich podmiotów (przynajmniej jedna z osób musi być przedstawicielem zarządu).

W ramach projektu przedstawiciele organizacji będą uczestniczyć w 6 spotkaniach warsztatowych:

  • pierwsze dwudniowe (z noclegiem), podczas zjazdu realizacja 16h warsztatowych

  • 4 spotkania jednodniowe po 8h warsztatowych, odbywające się w Głuszycy,

  • ostatnie spotkanie wyjazdowe 3 dniowe (miejsce: Karpacz z zastrzeżeniem zmiany lokalizacji), zwieńczające projekt, 16h warsztatowych.

Udział we wszystkich działaniach realizowanych w ramach projektu jest obowiązkowy. W przypadku rezygnacji organizacji w trakcie trwania projektu, podmiot zostanie obciążony kosztami karnymi w kwocie 3000 zł (1000 zł za udział uczestnika). Nie zakłada się wymiany uczestników organizacji, którzy zostaną zgłoszeni do projektu.

Zgłoszenia będą przyjmowane drogą mailową:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 570 237 631


pliki do pobrania:

- formularz zgłoszeniowy: MS Word  PDF
- pełnomocnictwo MS Word PDF

 

 

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online