Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na uroczystość ustanowienia Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej - do odczytania w niedzielę 30 IV w ramach ogłoszeń

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego

na uroczystość ustanowienia Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

w Polanicy Zdroju 6 maja 2017 roku

Umiłowani Diecezjanie,

w bieżącym roku obchodzimy 100. rocznicę Objawień Fatimskich. Ta wyjątkowa rocznica stanowi okazję do podjęcia różnych inicjatyw duszpasterskich w całym kościele przypominających przesłanie z Fatimy. Przypomnę, że przed trzema laty, poprzez peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej w parafiach naszej diecezji, rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowania do tej rocznicy. Kierując się zamysłem kontynuacji rozpoczętego już w parafiach dzieła fatimskiego, w sobotę 6 maja br. o godz. 20.00 u Ojców Sercanów Białych w Polanicy Zdroju przy klasztorze Chrystusa Króla, ul. Reymonta 1, podczas Mszy św. w ramach trwającej tam peregrynacji zostanie uroczyście ustanowione Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej W nowo ustanowionym sanktuarium będą przeprowadzane, zgodnie z prośbą Matki Bożej, nabożeństwa w I soboty każdego miesiąca. W każdą Noc Fatimską, w I sobotę miesiąca, od godz.20.00 będzie celebrowana Msza św., przejdzie procesja światła po terenie klasztoru z figurą MB Fatimskiej oraz przeprowadzona zostanie Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Różańcem Wynagradzającym.

Wraz o Ojcami Sercanami serdecznie zapraszam Was drodzy Diecezjanie na 6 maja, w I sobotę maja, do wspólnej modlitwy. Zachęcam także do udziału w kolejnych pierwszych sobotach miesiącach

Wszystkim, którzy przybędę na uroczystość ustanowienia nowego maryjnego sanktuarium a także wszystkim pielgrzymom nawiedzającym je w przyszłości, przyzywając wstawiennictwa błogosławionych Pastuszków Fatimskich z serca błogosławię

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Powyższe zaproszenie należy odczytać we wszystkich kościołach i kaplicach Diecezji Świdnickiej w ramach ogłoszeń duszpasterskich na wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 30 kwietnia br.

+ Adam Bałabuch

Wikariusz Generalny