Get Adobe Flash player

Ponownie do Maryi Jasnogórskiej Zaproszenie na XI Pieszą Pielgrzymkę diecezji świdnickiej - do odczytania 13 lub 20 lipca br.

 


 

Ponownie do Maryi Jasnogórskiej

Zaproszenie na XI Pieszą Pielgrzymkę diecezji świdnickiej

W kwietniową niedzielę Miłosierdzia Bożego przeżywaliśmy wielką radość, że nasz Rodak, błogosławiony Jan Paweł II, został włączony w poczet ŚWIĘTYCH. Dwa miesiące później zachwycaliśmy się rekolekcjami ewangelizacyjnymi całej diecezji z racji 10- rocznicy jej istnienia. Jesteśmy dumni, że Diecezję Świdnicką powołał do istnienia Święty Papież Jan Paweł II. Nie zapomnimy charyzmatycznych kapłanów, Antonello i Enrique z Brazylii. Nie zapomnimy rekolekcji kapłańskich w Wambierzycach, entuzjastycznego święta młodych w Dzierżoniowie i wreszcie nie zapomnimy ostatniej niedzieli czerwca na stadionie w Świdnicy, gdzie nas przybyło ponad 6 tysięcy.

Obecnie przyszedł czas, aby to podwójne „dziękujemy” zwieńczyć trzecim „dziękuję” – tym razem na 11 Pieszej Pielgrzymce do Jasnogórskiej Królowej i Matki. Główny nurt pielgrzymkowy wyjdzie na pątniczy szlak 31 lipca. Spotkamy się tego dnia w katedrze świdnickiej na Mszy św. o godz. 10.00. „Ziemia Wałbrzyska” wyjdzie od siebie dzień wcześniej. „Ziemia Kłodzka”- jak główny nurt, 31 lipca, tyle, że z Kłodzka. 1 sierpnia dołączy w Ząbkowicach „Ziemia Ząbkowicka”. Połączymy się wszyscy razem w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach, 2 sierpnia, na Mszy św. o godz. 6.00 rano. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby mimo wszelkich obaw i przeszkód koniecznie pójść na pielgrzymkę. Kto nie może fizycznie, niech przyłączy się do nieocenionej grupy Siódmej Duchowego Wsparcia. Naprawdę mamy za co dziękować. Mamy za co przepraszać, ale jeszcze bardziej mamy o co prosić. Przez Polskę przewala się teraz potężna fala tsunami zabójczego bezbożnictwa. Zagrożona jest nie tylko doczesność każdego, ale jeszcze bardziej wieczność.  „MUSICIE BYĆ MOCNI!” – żądał od nas Święty Papież. Nasza moc jest tylko z Boga i w Bogu. Na pielgrzymce będziemy się „uczyć Boga, będziemy się uczyć Chrystusa” – jak mawiał św. Jan Paweł II. Będziemy się uczyć mieć Go między nami.

Do Częstochowy dojdziemy 9 sierpnia. Od godz. 7.30 wchodzimy na Jasną Górę. O godz. 9.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu odprawimy uroczystą Mszę św. na zakończenie pielgrzymki. Niech na tę – jak mówią pielgrzymi - „koronacyjną Mszę św.” - przyjedzie cała diecezja. Do zobaczenia na trasie i do zobaczenia u Najświętszej Matki!

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie internetowej www.pielgrzymka-swidnicka.pl,

na stronie internetowej naszej diecezji.

Wasz biskup

+ Ignacy Dec

 

ZARZĄDZENIE

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego należy odczytać podczas wszystkich Mszy św. w niedzielę, 13 lub 20 lipca, we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji świdnickiej.

+Adam Bałabuch
Wikariusz Generalny

Copyright © 2011. All Rights Reserved.

CPR certification onlineCPR certification online