Zaproszenie Biskupa Świdnickego w związku z "Nocami Kościołów" - do odczytania w niedzielę, 15 czerwca

Drodzy diecezjanie!

Po raz kolejny zawitają do diecezji świdnickiej „Noce Kościołów” organizowane przez Radio Rodzina.  Cieszę się, że również w tym roku wiele świątyń wieczorami otworzy swoje drzwi, byśmy mogli poznawać różne wymiary Kościoła.

W Dzierżoniowie i Bielawie gościć będziemy przewodniczący Konferencji Episkopatu Republiki Środkowej Afryki, który opowie o prześladowaniu i dyskryminacji chrześcijan.  W Wałbrzychu red. Stanisław Michalkiewicz poszuka odpowiedzi na pytanie ”Kto i dlaczego walczy z chrześcijaństwem?”. W Kłodzku, Polanicy Zdroju i Kudowie Zdroju będzie okazja zwiedzić mobilne Muzeum Jana Pawła II. Zachęcam do wspólnego pielgrzymowania z Nowej Rudy do Maryi Strażniczki Wiary w Bardzie,  a red.  Grzegorz Górny w Dzierżeniowie zabierze nas na poszukiwania świętego Graala i odkryje przed nami tajemnice Całunu Turyńskiego. W Strzegomiu odbędzie się koncert muzyki chrześcijańskiej a w Polanicy Zdroju kameralnej.

Noce Kosciołów odbywać się będą na całym Dolnym Śląsku, a w naszej diecezji  potrwają od 19 do 22 czerwca. Szczegółowy program dostępny jest na ulotkach oraz stronie internetowej www.nocekosciolow.pl oraz na stronie www.diecezja.swidnica.pl

Serdecznie zapraszam i zachęcam do włączania się w to wydarzenie! Oby wydało jak najlepsze owoce!

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki